Bergmanis: Latvija virzās uz visaptverošas aizsardzības koncepcijas ieviešanu

Latvija virzās uz visaptverošas aizsardzības koncepcijas ieviešanu, kas paredz atbalstu principam "aizsardzība visās politikās", Latvijas Radio pastāstīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Bergmanis sestdien, 13.oktobrī, ir atgriezies no Gruzijas. Šonedēļ darba vizītē Gruzijā ministrs piedalījās īpašā aizsardzības un drošības konferencē, kurā pārrunāta katras valsts aizsardzības koncepcijas ieviešana.

Bergmanis: Latvija virzās uz visaptverošas aizsardzības koncepcijas ieviešanuVita Anstrate
  Gatavību veidot šādu koncepciju paudusi arī Igaunija, un abas Baltijas valstis drīzumā varētu mācīties no Somijas pieredzes. Ministrs skaidroja, ka Latvijā šādas aizsardzības ieviešanā nepieciešams visas sabiedrības atbalsts un vēlme iesaistīties.

  “Ļoti būtiska ir ne jau tikai resursu iesaiste šādas sistēmas izveidošanai, bet arī cilvēku izpratne un attieksme, un psiholoģiskā un morālā sagatavotība to pieņemt un arī iesaistīties,” uzsvēra ministrs.

  “Viens jau ir tas, ka mēs stiprinām savus bruņotos spēkus, attīstām Zemessardzes aktivitātes. Protams, tā ir arī valsts aizsardzības mācības ieviešana skolās. Līdz ar to tas ir tāds visaptverošs, ļoti plašs darbs, pie kura mēs strādājam. Mums arī notiek regulāri krīzes mācības, kurās ir iesaistīts arī viss kabinets. Mums līdzīgas mācības būs arī nākošnedēļ. To mēs šobrīd redzam, ka daudzi vēlas iesaistīties, palīdzēt. Par to runā arī NATO, jo ir šo valstu spēja noturēties, tā ir noturība. Un arī tagad NATO pārstāvji bija ieradušies šeit, Latvijā, un runāja nevis ar mūsu, Aizsardzības ministrijas pārstāvjiem, bet ar citām ministrijām,” norādīja ministrs.

  Nākamā gada budžetā paredzēti papildu līdzekļi tieši valsts aizsardzībai, nepilnu 127 miljonu eiro apmērā. Līdz ar to jau nākamgad finansējums aizsardzībai varētu sasniegt 2% no iekšzemes kopprodukta. Aizsardzība ir prioritāte arī vidēja termiņa budžetā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti