Rīta intervija

EM: No valsts tagad aizbrauc piecreiz mazāk nekā krīzes gados

Rīta intervija

Intervija ar "Providus" pētnieku Valtu Kalniņu

Raimonds Bergmanis: Armijas virsnieki spēs pieņemt pareizos lēmumus "x stundā"

Bergmanis: Armijas virsnieki spēs pieņemt pareizos lēmumus «x stundā»

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis ( Zaļo un zemnieku savienība) pārliecināts, ka krīzes un apdraudējuma gadījumā Nacionālo bruņoto spēku virsnieki būs spējīgi pieņemt atbildīgus lēmumus un izmantot likumā iestrādāto normu, ka politiķi nedrīkst liegt armijai pretoties draudu gadījumā.

Bergmanis intervijā Latvijas Radio  pauda pārliecību, ka  Latvijas armijas virsnieki spēs izvērtēt situāciju, saprast, vai notiekošais ir tikai provokācija vai nē, un atbilstoši rīkoties.

Bergmanis gan atzina, ka būs jāizveido sistēma, būs nepieciešama apmācība, kursi, mācības un treniņi, jo Zemessardzes bataljona komandieriem pieņemt lēmumu būs liela atbildība.

“Jāstrādā, jātrenējas un jāmācās. Bet nešaubos, ka esam gatavi šādiem lēmumiem, jo armijā ikdienā trenē, kā pieņemt šos lēmumus, ķēdīte ir skaidri iezīmēta,” sacīja ministrs.

Jau ziņots, ka saeima 25.februārī pieņēma vairākus Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rosinātos grozījumus, ar kuriem paredzēts pilnveidot valsts augstāko amatpersonu un institūciju rīcību valsts ārēja apdraudējuma gadījumā. Tostarp amatpersonas nedrīkstēs aizliegt armijai pretoties militāra iebrukuma laikā.

Grozījumu rosinātājs – prezidents Vējonis – paziņojumā medijiem pauda gandarījumu par grozījumu atbalstīšanu parlamentā: “Šodien mēs nostiprinām savas pozīcijas, lai nepieļautu un novērstu jebkuru mūsu valsts neatkarības, konstitucionālās iekārtas un teritoriālās integritātes apdraudējumu.”  “Es palikšu savā vietā, jūs savējās – 1940.gada 17.jūnija vakarā [toreizējā prezidenta Kārļa Ulmaņa] teiktie vārdi nekad vairs nebūs iespējami," uzsvēra Vējonis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti