Rīta Panorāma

“Paldies, kolosāli!” – aktiera Edgara Liepiņa 85.jubilejas piemiņas koncerts

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Augustu Brigmani

Intervija ar Raimondu Bergmani

Bergmanis aizsardzības ministra amatā aizstāvēs nozares finansējumu un stiprinās Zemessardzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Aizsardzības ministra amatam izvirzītais deputāts Raimonds Bergmanis (ZZS) apstiprināšanas gadījumā sola aizstāvēt finansējuma palielināšanu aizsardzības jomai un arī stiprināt Zemessardzi, savukārt par iespējām atjaunot obligāto militāro dienestu viņš runās ar nozares speciālistiem.

Intervijā LTV “Rīta Panorāmai” Bergmanis atzina, ka frakcijas uzticība, kas pausta, virzot amatam, viņam pašam ir pārsteigums.

 Ja Saeima viņu apstiprinās amatā, viņš sola aizstāvēt finansējuma palielināšanu aizsardzības jomai, kā valdība to iepriekš apņēmusies darīt, lai panāktu, ka 2018.gadā finansējums sasniedz 2% no iekšzemes kopprodukta.

Bergmanis atzina, ka šobrīd valstī ir daudz vajadzību, un arī citu jomu vajadzības ir svarīgas, tomēr sabiedrībai jāsaprot, ka pašlaik valdība noteikusi aizsardzības jomu par prioritāti.  

Tāpat viņš uzsvēra Zemessardzes jomu un solīja arī turpmāk to stiprināt. “Zemessardze ir tā līnija, pa kuru iesim, centīsimies iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku un tos apmācīt,” sacīja Bergmanis.

Savukārt jautāts, vai nebūtu jāatjauno obligātais militārais dienests, Bergmanis norādīja, ka viņam pirms apstiprināšanas amatā nav visas informācijas, lai spriestu par šo jautājumu, un apstiprināšanas gadījumā viņš  to apspriedīs ar armijas pārstāvjiem un nozares ekspertiem.

Jau ziņots, ka pirmdien ZZS valde nolēma izvirzīt aizsardzības ministra amatam Bergmani. Viņa kandidatūra ZZS valde atbalstīta vienprātīgi.

Aizsardzības ministra amats kļuva vakants, jo 3.jūnijā pašreizējo ministru Raimondu Vējoni ar 55 balsīm ievēlēja  par Valsts prezidentu un viņš stāsies šajā amatā jūlija sākumā.

 Pēc vēlēšanām izskanējušas bažas par iespējamām pārmaiņām koalīcijā un valdībā. Tomēr vismaz pagaidām koalīcijas partneri apgalvo, ka valdības krišana nedraudot

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti