Bērēs izvadītāju kļuvis mazāk, daļa izvēlas kremāciju un atvadas atlikuši uz vēlāku laiku

Bēres arī iepriekš līdz rītdienai pagarinātajā ārkārtējā situācijā bija izņēmums, jo atšķirībā no citiem privātiem pasākumiem tajās pulcēšanās netika aizliegta. Bēres bija organizējamas ārtelpās, tuviniekiem ievērojot divu metru distanci. Līdz ar ierobežojumu mīkstināšanu arī atvadu procesijās nebūs stingru nosacījumu, taču kapliču telpu izmantošana procesijām, visticamāk, atļauta būs vien teorētiski.

Bērēs izvadītāju kļuvis mazāk, daļa izvēlas kremāciju un atvadas atlikuši uz vēlāku laiku
00:00 / 04:59
Lejuplādēt
Ažiotāža medijos bija lielāka par dzīvē notiekošo – tā tagad saka Jelgavas apbedīšanas firmas "Velis-A" īpašnieks Aldis Knāviņš. Marta beigās viņa uzņēmumā tika atklāts Covid-19 uzliesmojums, saslimšanu konstatējot sešiem darbiniekiem. Pēc divām nedēļām karantīnā aprīļa vidū "Velis-A" atsāka darbu, stāstīja Knāviņš.

 

Bēru skaits nemazinās, jo nemainās jau arī miršanas statistika ar 70-80 nāves gadījumiem valstī katru dienu. Bet atvadas notiek pie kapa kopiņas, tuvinieku ir maz, arī muzikantus izvadīšanai vairs neizvēlas kā bērēs no kapličas, piemēram, dziedātāju, vijolnieku un flautistu, bet tikai sintezatora spēlētāju.

Arī bēru mielasti vairs nav klasiskā izpratnē, samierinoties ar kādām uzkodām turpat kapsētā.

Līdzīgi vēro arī kompānijas "Nacionālais apbedīšanas dienests" pārstāvis Edgars Timpa, kura firma pakalpojumus nodrošina Rīgā un ārpus tās.

"(..) Šodien kapos [no mirušā] nāk atvadīties pārsvarā tuvi radi, draugi un paziņas. Protams, viņi padomā, vai ir vērts atnākt, vai tieši otrādi – jāpaliek mājās," klāstīja Timpa.

Timpas pārstāvētais uzņēmums organizējis arī Covid-19 slimnieka atvadas. "Atšķiras ar to, ka ir jāpiemēro individuālie aizsardzības līdzekļi vairāk, nekā ierasts. (..)"

Apbedīšanas kompānijas "Latona" īpašnieks un Latvijas Apbedītāju asociācijas vadītājs Edmunds Štreihfelds novērojis, ka palielinājies kremāciju skaits ar mērķi īstas atvadas rīkot pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Valdība ir lēmusi ārkārtējo situāciju pagarināt līdz 9. jūnijam, no 12. maija mīkstinot arī daļu drošības pasākumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti