Belte: LR kolektīvam un NEPLP strīdā ir jāatrod risinājums

Latvijas Radio kolektīvam un Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) ir jāatrod kopsaucējs strīdā par pretrunīgi vērtēto Alda Pauliņa iecelšanu Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja amatā. To intervijā pieci.lv atzina Latvijas Televīzijas (LTV) vadītājs Ivars Belte.

Viņš pauda, ka abām pusēm ir savs skatījums, tomēr ne viņam ir jāmeklē situācijas risinājums. 

Tiesa, Belte norādīja, ka arī viņu sākumā gan medijos, gan sabiedrībā nepieņēma un noraidīja kā potenciālu Latvijas Televīzijas vadītāju.

LTV vadītājs arī atzina, ka pats pieteicies konkursā uz Latvijas Radio jauno valdi.

Savukārt attiecībā uz Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio apvienošanu Belte sacīja, ka vēl daudz darba priekšā un ir pāragri runāt par abu mediju apvienošanu. Ir ļoti daudz pretrunu un par daudz jautājumu, lai runātu par apvienošanos, bilda Latvijas Televīzijas vadītājs.

Jau vēstīts, ka arī žurnālistu organizācijas atbalsta Latvijas Radio otrdien publiskoto atklāto vēstuli un aicina NEPLP sniegt detalizētus radio vadītāja izvēles argumentus un skaidrot konkursā fiksētās nepilnības. Latvijas Žurnālistu savienība atbalsta Latvijas Radio (LR) darbinieku atklātajā vēstulē pausto aicinājumu NEPLP rīkot jaunu, atklātu konkursu uz LR valdes priekšsēdētāja amatu. Savienības vadītājs Juris Paiders norādīja, ka padomei ir jāņem vērā radio darbinieku aicinājums, lai viņu lēmumi būtu saprotami gan žurnālistiem, gan sabiedrībai.

Norādot uz necaurspīdīgu Latvijas Radio valdes locekļu amatu konkursu, nolikuma neievērošanu un izvēlētā valdes priekšsēdētāja pieredzes trūkumu mediju darbā, Latvijas Radio darbinieki aicina rīkot atkārtotu konkursu uz valdes priekšsēdētāja amatu.

NEPLP rīkotajā konkursā uz trim Latvijas Radio valdes locekļu vietām uzvarēja Aldis Pauliņš, Uldis Lavrinovičs un Sigita Kirilka. Par jauno Latvijas Radio valdes priekšsēdētāju izraudzīts Pauliņš, bet līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Jāņa Sikšņa pilnvaras beigsies janvāra vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti