Belte: Lai arī brīdis ir «nogulēts», jauns krieviski raidošs telekanāls ir jāveido

Lai gan īstais brīdis, lai veidotu krieviski raidošo sabiedriskās televīzijas kanālu Latvijā ir nogulēts, tomēr lēmums to darīt tagad ir pareizs, un tas spēs konkurēt ar retranslētajiem Krievijas kanāliem, Latvijas Radio raidījumā “Aktuālais temats” atzina LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte. 

Pagaidām tas, vai jaunais LTV kanāls krieviski var parādīties, ir atkarīgs no finansējuma un prioritāšu saraksta, kur tas kanāls būs ierindots. Ja nauda būs piešķirta, Belte lēš, ka kanāls var sākt darbu nākamgad.

Tuvāko nedēļu laikā LTV būs jāapstiprina šī kanāla koncepcija, “kas tas būs, kā mēs taisāmies tērēt šo naudu un kāpēc”.

Belte arī norādīja, ka šāda kanāla izveide palīdzēs precīzāk pozicionēt LTV7 kanālu, un tad tas varētu kļūt jauneklīgāks un stipri dinamiskāks, kanāls ar spēcīgu dokumentālo filmu blokiem, kanāls jaunākai auditorijai, un tas arī pārraidītu sporta raidījumus.  

LTV7 kļūtu izklaidējošāks, dinamiskāks, uz dzīves stilu un sportu orientēts, kanāls jaunākiem cilvēkiem, norādīja Belte.

Savukārt jaunais kanāls krievu valodā būtu normāls vispārējo interešu kanālu.

Belte  atzina, ka diskusijai par krieviski raidošā valsts televīzijas kanāla izveidi būtu jānotiek vel pirms 10 – 15 gadiem,  “šādai komunikācijas platformai jau tad bija vieta un nepieciešamība”, un šobrīd  “esam to nogulējuši”. 

Taču viņš nepiekrīt, ka līdz ar to tagad nekas nebūtu jādara.  

“Man šķiet - ir jādara, tas pareizs lēmums [par kanāla izveidi], [..] nebūs viegli, tas ir skaidrs,” sacīja LTV vadītājs.

Taču Belte ir pārliecināts, ka Latvijā ir pietiekamas  zināšanas, lai izveidotu produktu, kas spētu konkurēt ar retranslētajiem Krievijas telekanāliem. Turklāt viņš norādīja, ka ideja par kopīgu krieviski raidošo Baltijas kanālu nav galīgi noplakusi, jo “daudzās lietās varam sadarboties ar Igauniju, diemžēl Lietuvas sadarbības nav, bet divas valstis var sadarboties, varētu veidot kopīgo uzņēmumu un kopīgu zīmolu”. 

Nākamnedēļ ar Igaunijas pārstāvjiem ieplānotas pirmās konkrētas sarunas par to, atklāja Belte.

Viņš norādīja, ka šādā kanālā noteikti būtu vieta arī Var būt arī Krievijā veidotajiem raidījumiem, kas ir alternatīva Maskavas valsts medijiem, par to arī notika sarunas ar daudziem žurnālistiem un televīzijas cilvēkiem, kuriem interese par darbošanos, tiesa, viņu interese noplok, kad viņi uzzina, kādas algas  LTV var maksāt. Taču vairāki Krievijas žurnālisti  redz  šādu sadarbības iespēju kā savu imigrācijas ruporu.

Jau ziņots, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien sēdē pieņēma lēmumu par “Latvijas Televīzijas” (LTV) trešās programmas krievu valodā izveidi. NEPLP nolēma atbalstīt LTV trešās programmas izveidi, kuras saturs tiktu veidots krievu valodā un apraides teritorija būtu visa Latvijas teritorija. Vienlaikus paredzēts nodrošināt “reģionālā loga” izveidi, lai reģionāli un vietēji veidotu saturu rādīšanai Latgales iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt