Beļģijas pilsētā Zedelgemā tapusi piemiņas vieta latviešu leģionāriem

Beļģijas pilsētā Zedelgemā ir izveidota piemiņas vieta latviešu leģionāriem — pilsētas jaunajā rajonā ir izveidots laukums "Brivibaplein" (Brīvības laukums) un uzlikta piemiņas zīme Brīvībai "Latvijas Stāvstrops", informē Latvijas Okupācijas muzejā (LOM).

Projekts īstenots ar kopīgiem Zedelgemas pašvaldības un LOM spēkiem. Sabiedrība Latvijā un latvieši ārpus Latvijas muzejam īpaši šim mērķim saziedoja vairāk nekā 50 000 eiro. Tā bija puse no līgumā noteiktās piemiņas vietas izveides summas, ko bija apņēmusies sagādāt Latvijas puse.

"Piemiņas vieta ir veltīta latviešu leģionāriem, kuri Zedelgemas kara gūstekņu nometnē 1945. un 1946. gada ziemā nezaudēja ticību Latvijas valsts brīvībai par spīti Latvijas otrreizējai okupācijai un, no kara gūstekņu nometnes izejot, atguva vismaz personīgo brīvību," atzīmēja LOM pārstāvji.

Piemiņas zīmes autors ir tēlnieks Kristaps Gulbis. Jauniekārtotā laukuma vieta jau ir atzīmēta Zedelgemas pilsētas kultūras kartē kā viens no apskates objektiem, norāda muzejā.

LOM telpās Raiņa bulvārī 7, Rīgā, ceturtdien, 14. martā, plkst.17 notiks projekta noslēguma sarīkojums Latvijā esošajiem ziedotājiem. Šajā pasākumā muzeja vadība pateiksies atbalstītājiem.

KONTEKSTS:

Iedvesmu piemiņas vietas izveidei deva notikumi, kas risinājās Zedelgemas apkaimē uzreiz pēc Otrā pasaules kara — tur karagūstekņu nometnē atradās aptuveni 12 000 latviešu karavīru, kuri karoja vācu pusē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti