Panorāma

Jauni pētījumi par krievvalodīgo kopienu Latvijā

Panorāma

Panorāma

Vai G.Belēvičs apgāja rindu Onkoloģijas centrā?

Belēvičs: Ziņas par rindas apiešanu valsts slimnīcā – apmelojumi

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (Zaļo un zemnieku savienība) trešdien medijos izskanējušās ziņas par iespējamo rindas apiešanu uz medicīniskajiem pakalpojumiem Austrumu slimnīcas Onkoloģijas centrā dēvē par apmelojumiem. To ministrs paziņoja Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena''.

Viņš atzina, ka pēdējā mēneša laikā viņam ir bijušas divas operācijas – 30.maijā un 6.jūnijā, taču abas ķirurģiskās operācijas notikušas Ādažu privātklīnikā, nevis valsts slimnīcā, apejot rindu, kā iepriekš ziņoja mediji.

"Valsts apmaksātus vai neapmaksātus pakalpojumus valsts slimnīcās neesmu izmantojis," apgalvoja Belēvičs, norādot – abas operācijas veiktas darba dienā agrā rītā pirms darba dienas sākuma.

Meklējot skaidrojumu slimnīcas darbinieku netiešajam apstiprinājumam, ka tur bijis, Belēvičs norādīja, ka Austrumu slimnīcu šogad trīsreiz apmeklējis kā ministrs.

Belēvičs aicinājis Austrumu slimnīcas vadītāju Anitu Slokenbergu sniegt sabiedrībai patiesu informāciju par šo situāciju. Slimnīcā konkrētu pacientu lietas nekomentē, tādēļ nevarot pat apstiprināt vai noliegt, ka ministrs tur ārstēts.

Taču uz jautājumu, vai teorētiski iespējama īpaša pretimnākšana amatpersonām, slimnīcā atbildēja, ka vienalga –  amatpersona vai jebkurš cits cilvēks, sistēma ir viena

"Es par baumām neatbildu. Tad ejiet pie tiem cilvēkiem, kas ir izplatījuši baumas (..). Es esmu pārliecināta, ka darbinieki strādā pēc noteiktās kārtības," teica Slokenberga.

Vēstīts, ka pērn Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Austrumu slimnīcā pieķēra septiņus mediķus, kuriem lūgts celt apsūdzību tieši par rindas apiešanas tirgošanu. Līdz ar to prakse pierāda, ka ierasto kārtību var apiet.

Tomēr slimnīcas vadītāja saka, ka pēc KNAB intereses uzraudzība tagad ir stingrāka. Rosināt pārbaudi slimnīcā par jaunākajām izskanējušajām ziņām viņa gan nedomā. Taču to varētu darīt pats KNAB. Tur sākts izvērtēt trešdien publiskoto informāciju.

Veselības ministrs piebilda, ka konkrētais žurnālists jau kādu laiku raksta viņu "apmelojošas lietas", par ko Belēvičs ir vērsies gan Drošības policijā, gan citās tiesībsargājošajās iestādēs, taču līdz šim tālākas darbības nav sekojušas.

Arī šajā gadījumā ministrs sola rīkoties. "Izrunāšu šo jautājumu ar advokātiem. Es šito tā neatstāšu," teica Belēvičs. Ministrs ir pārliecināts, ka šie "apmelojumi" pret viņu tiek vērsti kāda pasūtītāja interesēs.

Jākliedē aizdomu ēna

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pēc frakcijas sēdes atzina - ja šī informācija nav patiesa, tad tā ir vēršanās pret valsts varu, bet, ja tā ir taisnība, ministram jādemisionē.

Arī valdības vadītājs Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) solījis sekot tam, lai tiktu noskaidrota patiesība.

Gan Kučinskis, gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis izteikušies, ka gaida no Belēviča nepārprotamus izskaidrojumus par ārstēšanos.

"Ja pār kādu amatpersonu tiek mesta aizdomu ēna, tā ir jākliedē. Ja patiešām izrādīsies tā, kā rakstīts, tad, protams, šāda rīcība nebūs pieņemama ne man, ne premjeram, ne sabiedrībai. Un tad, izejot no konkrētiem paskaidrojumiem, premjeram jāpieņem lēmums. Ministram ir jākliedē bažas par šādu rīcību," teica Vējonis.

Tikmēr Kučinskis norādīja: "Es sagaidu pierādījumus no ministra un, iespējams, tos vēl pārbaudīs kāds cits. Taču pagaidām es nevaru iedomāties, ka kāds no ministriem rīkotos tik bezatbildīgi, ka kāds no valdības ministriem melotu. Tā ir mana pirmā reakcija."

Ceturtdien, 9.jūnijā, no rīta plānota premjera un veselības ministra tikšanās. Viens no sarunu tematiem būs trešdien publiskotā informācija, ka Belēvičs, iespējams, apejot rindu Onkoloģijas centrā, veicis maznozīmīgu operāciju.

Iedragās politiķa tēlu

Politologs Filips Rajevskis Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdienā" atzina, ka pēc Belēviča skaidrojuma nebūtu pamata neticēt viņa versijai.

Pēc politologa sacītā – ja arī Belēviča teiktais būs patiesība, izskanējušās ziņas par iespējamo rindas apiešanu "atstās milzīgu ietekmi" uz politiķa reitingu un tēlu, līdz viņš spēs pierādīt pretējo.

Tomēr, ja izrādīsies, ka tā nav patiesība – ministrs tomēr būs apgājis rindu valsts slimnīcā, tad tās būs Belēviča politiskās karjeras beigas.

"Sabiedrība vairāk sliecas ticēt negatīvajam nekā pozitīvajam," teica Rajevskis, paužot pārliecību, ka saistībā ar notikušo tiesu darbi ir neizbēgami.

Jau ziņots, ka "Latvijas Avīze" trešdien ziņoja, ka Belēvičs, kurš apņēmies ieguldīt pūles, lai mazinātu garās rindas uz valsts nodrošinātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, šā gada maijā Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC), iespējams, apgājis rindu, lai viņam tiktu veikta maznozīmīga ķirurģiska operācija.

Ziņas, ka ministrs varētu būt apgājis rindu Austrumu slimnīcas Onkoloģijas centrā, lai saņemtu nenozīmīgu operāciju, žurnālisti bija saņēmuši no kāda anonīma ziņotāja. Tā kā oficiāli šādas ziņas neviens neapstiprināja, lai pārliecinātos, vai ministrs tur bijis, žurnāliste, uzdodoties par Belēviča sekretāri, zvanījusi uz slimnīcu un prasījusi, vai ministrs gadījumā nav aizmirsis zaļu mapi. Slimnīcā atbildēts, ka mapes tur neesot, jo ministram līdzi bijis tikai mobilais telefons. Tomēr pats ministrs no atbildes, vai bijis Onkoloģijas centrā, izvairījies.

Neskaidru atbildi ar ministrijas preses dienesta starpniecību Belēvičs sniedza arī vēl šorīt no rīta. "Pēdējo 25 gadu laikā valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus esmu saņēmis tikai vienu reizi – 2004.gadā. Ievērojot Pacientu tiesību likumā garantētās pacienta tiesības, citus komentārus par savu veselības stāvokli nesniegšu," paziņojumā norādīja ministrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt