Sadaļas Sadaļas

Nedzirdīgajiem

Vides fakti

Nedzirdīgajiem

Satiktie. Laikmeta varoņi toreiz un tagad. Aktrise Aurēlija Anužīte – Lauciņa

1:1 Gundars Rēders : Guntis Belēvičs

Belēvičs: Pret mani izvērsta melnā PR kampaņa

Lielā masu mediju uzmanība, kas pēdējā laikā pievērsta veselības ministra darbībai, skaidrojama ar starptautisko zāļu tirgotāju izvērsto melnā PR jeb nomelnošanas kampaņu. Šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” pauda veselības ministrs Guntis Belēvičs (Zaļo un Zemnieku savienība).

Belēvičs lēsa, ka katrs cilvēks, kas ieskatās interneta portālos, var uzskatāmi redzēt, ka ne par vienu citu politiķi netiek tik daudz rakstīts, kā par viņu. Ministrs to skaidroja ar savas darbības radītajām sekām, ar ko nav apmierināti dažādu jomu uzņēmēji – gan zāļu, gan pārtikas produktu ražotāji.

“Iespējams, esmu pārgājis ceļu daudziem. (..) Esmu pārgājis ceļu ārvalstu zāļu ražotājiem, enerģijas dzērienu ražotājiem, arī pārtikas ražotājiem, pieminēdams, ka Veselības ministrija cīnīsies par akcīzes nodokļa ieviešanu pārāk sāļam, pārāk saldam, pārāk treknam. Iespējams, esmu atklājis pārāk daudzas frontes vienlaicīgi," minēja ministrs.   

Belēvičs atzina, ka īstenot šādas kampaņas bez naudas nav iespējams, un, viņaprāt, to apmaksā lielie zāļu ražotāji. Ministrs gan neminēja nevienu uzņēmumu, kas izvērsis šo nomelnošanas kampaņu.

Belēvičs nenoliedza, ka kļūdījies, neievērojot ieņēmumu deklarācijas aizpildīšanas kārtību, kad aizmirsis norādīt dēlam aizdoto naudu, tāpēc samaksājis uzlikto sodu. Taču viņš pilnībā noliedza Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izvirzītās apsūdzības par nonākšanu interešu konfliktā, gan lemjot par disciplinārlietu pret Zāļu valsts aģentūras direktori Ingunu Adoviču, gan ieceļot savu dēlu uz mēnesi Farmācijas jomas konsultatīvajā padomē.

"Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja konstatētie interešu konflikta gadījumi ir absolūti tendenciozi. To nolūks ir radīt melno PR kampaņu pret mani," pauda ministrs.

 Jau ziņots, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 28.oktobrī, nepiekrita KNAB lūgumam izdot administratīvai sodīšanai veselības ministru un Saeimas deputātu Belēviču. Kā norāda KNAB, interešu konfliktā Belēvičs nonāca, pēc dēla firmas sūdzības saņemšanas lemjot par disciplinārlietu pret Zāļu valsts aģentūras direktori Ingunu Adoviču.

Gala lēmums par izdošanu vēl būs jāpieņem Saeimai. Saeimas Mandātu komisijas sēdes noslēgumā veselības ministrs un deputāts Belēvičs norādīja, ka pats aicinās Saeimu izdot viņu sodīšanai, lai viņš varētu aizstāvēt savu taisnību tiesā.

Tikmēr KNAB vadītāja vietniece Ilze Jurča atklāja, ka birojs Saeimas komisijai nosūtījis vēl vienu lūgumu izdot Belēviču administratīvajai sodīšanai, jo amatpersonas darbībā atkal ir konstatēts interešu konflikts. Drīzumā KNAB grasās nosūtīt trešo pieprasījumu Belēviča administratīvajai sodīšanai, jo deputāts nav ievērojis komercdarbības ierobežojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt