Rīta intervija

Intervija ar Saeimas ārlietu komisijas vadītāju Ojāru Ēriku Kalniņu

Rīta intervija

Profesors Auers: Latvijā tikai Rīgā var izveidoties bēgļu kopienas

Intervija ar veselības ministru Gunti Belēviču: bērniem jāiet uz ēdnīcām, nevis kafejnīcām

Belēvičs: Būtu priecīgs, ja skolās kafejnīcas vispār likvidētu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Būtu tikai labi, ja skolās būtu tikai ēdnīcas un kafejnīcas būtu likvidētas, intervijā Latvijas Radio programmā „Labrīt” trešdienas rītā sacīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

„Es būtu priecīgs. Daudz pareizāk ir ēdināt bērnus ēdnīcās,” teica Belēvičs, atbildot uz žurnālistu repliku, ka varbūt vispār skolas kafejnīcas ir slēdzamas, ja reiz tur pārdod tikai neveselīgu ēdienu.

Intervijā Belēvičs gan atzina, ka problēma ir nevis tajā, ka „mūsu ražotāji gribētu bērnus ēdināt neveselīgi”. Lielākais šķērslis ir faktā, ka pusdienas skolā maksā 1,42 eiro, taču optimāli vajadzētu būt 1,96 eiro. Taču valstij nav tik daudz naudas. Zemnieki gan ir gatavi piegādāt nepieciešamos produktus.

Tomēr problēmas esot arī skolēnu ēšanas paradumos. Daudzi uz mācību iestādi atnāk, neēduši brokastis, un tāpēc jau pirmajā starpbrīdī viņi dodas uz kafejnīcu pirkt smalkmaizītes. Viņš arī piebilda, ka bērni nedrīkstētu skolas starpbrīdī skriet uz veikalu un pirkt saldumus – par to ir atbildīgs skolas direktors.

Belēvičs uzsvēra, ka daudz apspriestie Ministru kabineta noteikumi, kas paredz veselīgāku uzturu skolas kafejnīcās, ir „sanākuši ļoti labi” un uzņēmējiem bija vesels pusgads, lai tiem sagatavotos. Viņš arī atgādināja, kuri produkti kafejnīcās ir atļauti: ūdens, dabīgas sulas, dārzeņi, augļi, žāvēti augļi, barankas, sukādes, kā arī daļa piena produktu un pilngraudu maize. Cukurs kafejnīcā nav un nebūs pieļaujams.

Ministrs atzina, ka trešdien viņam plānota tikšanās ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS), un diskusija nav beigusies. „Dūklavs aizstāv cik tur tūkstošus uzņēmēju, es aizstāvu bērnus un sabalansētu ēdienkarti,” norādīja Belēvičs.

Kā ziņots, ar 1.janvāri stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas aizliedz izglītības iestādēs ēdinātājiem iepirkt tādus produktus, kuru sastāvā ir tādas pārtikas piedevas kā konservanti, krāsvielas, saldinātāji un aromatizētāji. Līdz ar to ražotājiem radušās problēmas, jo aizliegto piedevu sarakstā nokļuva arī dabīgās krāsvielas, kas ražotas, piemēram, no burkāniem vai bietēm.

Šī novitāte gan ir izsaukusi asu pārtikas ražotāju un Zemkopības ministrijas reakciju, kas sola cīnīties par vismaz daļēju jauno ierobežojumu atcelšanu. Veselības ministrija gan atbildējusi, ka nav noskaņota noteikumu grozījumus mainīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti