Belēvičs apņēmies apmaksāt operāciju, kas viņam prasīja ministra amatu

Bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs apņēmies Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai samaksāt par saņemto pakalpojumu, kurš sākotnēji slimnīcā netika ne reģistrēts, ne apmaksāts. Pēc melu atklāšanas par šo operāciju Belēvičs pameta ministra amatu.

Austrumu slimnīcā informēja, ka dienesta izmeklēšanā konstatēts - Latvijas Onkoloģijas centra galvenais ārsts Viesturs Krūmiņš nepareizā secībā pacientam ir noformējis dokumentus un nav ievērojis kārtību, kādā tiek veikta samaksa par saņemtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem.

Pašlaik šī kļūda esot labota, jo Viesturs Krūmiņš ir aizpildījis medicīniskos dokumentus normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Tāpat pacients ir vērsies slimnīcā ar iesniegumu, kurā apliecina, ka tiks veikta samaksa par saņemto pakalpojumu.

Līdz ar to neesot pamata uzskatīt, ka slimnīcai būtu nodarīti materiālie zaudējumi. Turklāt citiem pacientiem kaitējums nav nodarīts, jo uz ambulatoro pakalpojumu, kurš tika sniegts konkrētajam pacientam, rindu slimnīcā nav.

Pamatojoties uz dienesta izmeklēšanas komisijas 17.jūnija atzinumu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valde piemērojusi disciplinārsodu – rakstveida piezīmi – un nolēmusi stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” galvenā ārsta amatā atjaunot Viesturu Krūmiņu. 

Jau iepriekš LTV vēstīja, ka Onkoloģijas centra galvenais ārsts Viesturs Krūmiņš atjaunots amatā.

Pēc Belēviča publiskā paziņojuma par meliem saistībā ar ķirurģisku manipulāciju bez pieraksta Krūmiņš skaidroja, ka nespējis atteikt palīdzību ministram. Belēvičs pie viņa bija ieradies risināt ar onkoloģiju saistītus jautājumus un reizē lūdza arī konsultāciju sev. Samaksu par operāciju viņš neprasīja, un Belēvičs naudu arī nepiedāvāja.

Veicot šo operāciju ministram, tika apieta pacientu gaidīšanas rinda, bet Belēvičs sapinās savos izteikumos, atzinās melos un bija spiests atkāpties gan no ministra amata, gan nolika Saeimas deputāta mandātu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt