Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Lielbritānijas tiesa nolēmusi neizvirzīt apsūdzību Bricei

Panorāma

Panorāma

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija ar ministru nevienojas

Belēvičs aizvien nerod kopīgu valodu ar Ģimenes ārstu asociāciju

Pat veselības ministra Gunta Belēviča (Zaļo un zemnieku savienība) pēkšņā ierašanās un uzruna Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas biedru kopsapulcē ledu pušu attiecībās nav atkausējusi. Sadarbības memorandu ar Veselības ministriju asociācija joprojām  neparakstīs un vajadzības gadījumā gatavosies protestiem. 

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijā atšķirībā no otras – Lauku ģimenes ārstu organizācijas – asi iestājas pret pēdējā laika pārmaiņām veselības aprūpē. Piemēram, par izmaiņām laboratorisko izmeklējumu kvotās un nosūtījumu kārtībā, pulcējoties uz biedru sapulci, joprojām bija kareivīgs noskaņojums.

Ģimenes ārstiem esot pārāk daudz neatbildētu jautājumu. “Mēs vēlamies ministra redzējumu un tikšanos ar viņu. Mēs esam gatavi tikties, ja ir šis redzējums un ir par ko runāt. Diemžēl līdz šai dienai mums nav piedāvājuma tikties valdei ar ministru,” saka Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

Dažus mirkļus vēlāk  ministrs gan ieradās sapulcē pēc savas iniciatīvas, iepriekš nepieteicies. Ģimenes ārstiem viņš solīja uzlabojumus, arī papildu naudu tā sauktajai kapitācijas maksai - gan šogad no 1 jūlija, gan turpmākajos gados.

Tomēr ģimenes ārstu vēlmei solījumu fiksēt konkrētos skaitļos konkrētā dokumentā jau tagad ministrs nevarēja atbildēt. “Šobrīd notiek ļoti, ļoti nopietns darbs pie budžeta sagatavošanas. Un ir problēma. Un tā problēma ir, ka tie ciparu ir būtiski lielāki nekā to sagaida finanšu ministre un veselības ministrs,” saka Belēvičs.

Konkrētības  trūkums arī ir iemesls, kādēļ ģimenes ārsti arī pēc sarunas ar Belēviču Veselības ministrijas piedāvāto sadarbības memorandu nepiekrita parakstīt.

Turklāt to ārstiem neieteica arī veselības aprūpes un tiesību eksperte Solvita Olsena, ko asociācija piesaistījusi kā konsultanti. “Memorandiem nav nekāda saistoša spēka un ministriem darba kārtību nosaka likumi un ministru kabineta noteikumi. Un jautājums par kapitācijas naudu un ģimenes ārstu piemaksu Ministru kabineta noteikumos ir reglamentēts, bet problēma ir tā, ka ministrija un atbildīgās iestādes neizpilda šos noteikumus,” norāda Olsena.

Asākās problēmas veselības aprūpē ģimenes ārsti tagad vēlas pārrunāt ar premjeru Māri Kučinski (Zaļo un zemnieku savienība), par ko nobalsoja teju visi sanākušie.

Tāpat sanākušie vienojās nepieciešamības gadījumā būt gataviem protesta akcijām.

Jau iepriekš Latvijas Ģimenes ārstu biedrības kritizēja ministru Belēviču par nepietiekamu nozares interešu aizstāvību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt