Panorāma

Paralimpieši vēl neziņas priekšā

Panorāma

Panorāma

G.Belēviča ārstēšanas lietā turpina noskaidrot patiesību

Belēviča ārstēšanās lietā turpina noskaidrot patiesību

Jau otro dienu joprojām augstāko amatpersonu līmenī tiek meklētas atbildes uz jautājumu, vai veselības ministrs Guntis Belēvičs (Zaļo un zemnieku savienība) varētu būt saņēmis ārpuskārtas pakalpojumu Onkoloģijas centrā. Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) lūdzis paātrinātu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārbaudi šajā lietā. Taču noprotams, ka skaidrību viņš meklē ne vien ar biroja starpniecību, bet arī pats.

Ziņas par ministram Belēvičam, iespējams, ārpuskārtas sniegtajiem pakalpojumiem Austrumu slimnīcā arī ceturtdien, 9.jūnijā, tika apspriestas gana intensīvi, un viena no vietām, kur vairākkārt par to runāts, bija Ministru kabinets.

Jau rīta agrumā pie valdības vadītāja bija ieradies veselības ministrs. Tikšanās gan bija iepriekš plānota, lai runātu par finansējumu veselības aprūpei. Tomēr jaunākie notikumi lika ieviest korekcijas un iekļaut arī šo jautājumu darba kārtībā. Jau pirms tikšanās premjers Kučinskis sacīja, ka vēlas skaidrību, tādēļ sagatavojis vēstuli Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ar lūgumu šo gadījumi ātri izvērtēt.

"Čeki ir pārliecinoši un faktiski arī ministrs deva godavārdu, ka viņš nemelo, un priekš manis tas ir galvenais.

Melus gan es nevienam nepiedodu. Tā kā ir iespējami ātri jābūt slēdzienam, ka nav bijušas nekādas manipulācijas," teica premjers, norādot – ja kāda manipulācijas tomēr atklāsies, tad ministrs būs melojis un sadarbība būs jāpārtrauc.

Tomēr pats ministrs turpina uzstāt, ka nemelo un arī viņš ir ieinteresēts, lai KNAB ātrāk vieš skaidrību. Lai to pamatotu, viņš ceturtdien nāca klajā arī ar jaunu detaļu savā stāstā – viņš Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC) bijis, bet 25. maijā kā ministrs, jo tajā dienā KNAB paziņoja par lūgumu sākt kriminālvajāšanu pret septiņiem LOC darbiniekiem.

Vaicāts, kāpēc uzreiz nenāca klajā ar šiem faktiem, ministrs noteica: "Es no paša sākuma esmu teicis, ka es šā gada laikā Onkoloģijas centrā esmu bijis trīs vai četras reizes." Belēvičs atkārtoti norādīja, ka viņš nav bijis LOC pacients.

Jau dažas stundas vēlāk Ministru kabinetā ieradās arī Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga. Viņai gan saruna bija nevis ar premjeru, bet viņa biroja pārstāvjiem. Un lai arī Latvijas Televīzijas rīcībā bija ziņas, ka saruna būs par šo pašu tematu, slimnīcas vadītāja pēc tās teica, ka nākusi runāt tikai par pašu slimnīcu un tās situāciju.

"Es nācu runāt par  to, ka slimnīca strādā ar zaudējumiem," teica Slokenberga. Taujāta, vai viņai prasīts arī par Belēviča ārstēšanās lietu, slimnīcas vadītāja sacīja: "Ko uzdeva, to es atbildēju – tieši to pašu, ko jums es vakar atbildēju, ka man datu bāzē nav," noteica Slokenberga.

Viņa uzsvēra, ka oficiāli pakalpojums Belēvičam LOC nav sniegts. "Man citas informācijas nav uz doto brīdi."

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) pagaidām nevarēja pateikt, cik ilgā laikā pārbaudi varētu noslēgt. Ņemot vērā premjera lūgumu, šis gan būšot viens no prioritāri risināmajiem jautājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti