Beidzas lata nominālvērtības pastmarku lietošana

Trijās "Latvijas Pasta" (LP) nodaļās 31.decembrī - pēdējā dienā, kad var izmantot lata nominālvērtības pastmarkas, - paredzēta šim notikumam veltītu speciālo aplokšņu zīmogošana, aģentūrai BNS pavēstīja LP sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Speciālā zīmogošana plānota Rīgas 50.pasta nodaļā, Daugavpils 20.pasta nodaļā un Liepājas 3.pasta nodaļā .Aploksnes un zīmogu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Tās tirāža ir 3000 eksemplāru.

Saskaņā ar eiro ieviešanas kārtības likumu 2014.gada decembris ir pēdējais mēnesis, kad lietošanai derīgas ir no 1991. līdz 2012.gadam izdotās pastmarkas ar lata nominālvērtību.

LP izdotās pastmarkas ar lata nominālvērtību no apgrozības tiks izņemtas 2015.gada 1.janvārī, bet klientiem tiks piegādāti visi sūtījumi, kuru apmaksai līdz pat šā gada 31.decembrim būs lietotas lata nominālvērtības pastmarkas. Savukārt to pastmarku apgrozības un izmantošanas termiņš, kurās nominālvērtība attēlota gan latos, gan eiro, nav ierobežots. Kopš 2014.gada 2.janvāra līdz ar valsts iestāšanos eiro zonā Latvijā tiek emitētas pastmarkas ar eiro nominālvērtību, atgādināja Tērauda.

Lai nodrošinātu lata nominālvērtības pastmarku vērtības saglabāšanu, LP no nākamā gada 5.janvāra līdz 30.jūnijam nodrošinās lata nominālvērtības pastmarku bezmaksas maiņu pret analogas nominālvērtības pastmarkām eiro. Personalizētās pastmarkas maiņai netiks pieņemtas. Neizmantotās lata nominālvērtības pastmarkas varēs apmainīt 44.pasta nodaļā, kas atrodas Latvijas Pasta centrālajā birojā, Ziemeļu ielā 10, lidostā Rīga, Mārupes novadā.

No 1991. līdz 2012.gadam LP emitējis aptuveni 600 lata nominālvērtības pastmarku, bet 2013.gadā izdotas 23 pastmarkas ar dubulto nominālvērtību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti