Dienas ziņas

Latvijā varētu ierasties vairāk nekā 10 000 bēgļu no Ukrainas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bēgļus no Ukrainas tagad Rīgā izmitina arī brīvprātīgie

Bēgļus no Ukrainas tagad Rīgā izmitina arī brīvprātīgie

Jaunais Ukrainas iedzīvotāju atbalsta centrs Vecrīgā dienā apkalpo vidēji ap 800 cilvēku. Tas liecina par lielu kara bēgļu pieplūdumu, tomēr kopumā situācija atbalsta centros šonedēļ ir stabilizējusies.

Durvis Rīgas Tehniskās universitātes bijušajās telpās Vecrīgā šodien nemitīgi ver vaļā cilvēki, kas arvien ierodas no Ukrainas. Rīgas pašvaldība līdz šim uzņēmusi vairāk nekā 7600 bēgļus. Tas ir daudz, tāpēc bēgļu ģimenes tagad izmitina arī pie privātpersonām – rīdziniekiem, kas gatavi uz laiku dot kaut vai istabu savā dzīvoklī.

“Gribu palīdzēt bēgļiem” valdes locekle Evija Strupiša sacīja: "Runājot par privātpersonām, “Gribu palīdzēt bēgļiem” anketā joprojām ir arī jauni pieteikumi, savukārt, kad mēs apzvanām personas, uzdodot precizējošus jautājumus, tad lielākā daļa joprojām ir gatavi, vai tie, kas nav gatavi, lielākoties nav vairs gatavi, jo viņi jau kādu ir izmitinājuši caur kādiem draugiem, paziņām vai vēl kaut kādā veidā."

Strupiša pastāstīja, ka līdz šodienai apzvanīta vien daļa no privātpersonām, kas pieteikušās izmitināt bēgļus.

Vajadzības pēc mājokļa aizvien ir aktuālas, un tuvākajā laikā apzvanīs arī pārējos.

Jaunajam atbalsta centram šodien ritēja trešā darba diena. Darbiniekiem esot vieglāk strādāt. Salīdzinot ar Kongresu namu, šeit iespējams nodalīt cilvēku plūsmas un izvairīties no lieliem pūļiem un trokšņošanas.

Rīgas atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem vadītājs Pēteris Grūbe skaidroja: "Pirms jaunā centra atvēršanas bija bažas, kā būs ar caurlaidību un vai tiešām mēs sasniegsim uzlabojumus, salīdzinot ar Kongresu namu. Jau trešā diena parāda to, ka mēs apkalpojam tikpat daudz kā Kongresu namā vai pat vēl vairāk cilvēku. Sastrēgumi un rindas ir krietni mazākas, tā kā tādu izteiktu problēmu pagaidām nav."

Vienlaikus jārēķinās, ka darbs šādā režīmā vēl turpināsies tik ilgi, cik būs nepieciešams.

KONTEKSTS:

Saeima 3. martā otrajā un galīgajā lasījumā pieņēma Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumu, kas paredz atbalsta sniegšanu Ukrainas bēgļiem Krievijas iebrukuma laikā, kā arī sniegt vispārēju atbalstu Ukrainas sabiedrībai.

Citstarp Ukrainas bēgļiem Latvijā paredzēts vienreizējs nodarbinātības uzsākšanas pabalsts 500 eiro apmērā. Noteikts arī, ka šīs valsts iedzīvotājiem būs tiesības bez maksas izmantot sabiedrisko transportu.

Lai sniegtu vienotu palīdzību Ukrainai un Ukrainas bēgļiem, darbojas Latvijas nevalstiskā sektora izveidota tīmekļvietne www.ukraine-latvia.com. Platformā "Ziedot.lv" Ukrainas cilvēkiem saziedoti vairāk nekā seši miljoni eiro.

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā.

Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas vairākas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.

Teksta tiešraižu arhīvs par Krievijas uzbrukumu Ukrainai pieejams šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt