Panorāma

Pretrunīgi signāli par gāzes rezervēm

Panorāma

Panorāma

Kara bēgļu plūsma no Ukrainas ir stabilizējusies

Bēgļu plūsma no Ukrainas stabilizējusies; arvien grūtības ar izmitināšanu

Karam Ukrainā turpinoties nu jau gandrīz pusgadu, bēgļu plūsma uz Latviju pēc sākotnējā pīķa ir stabilizējusies. Tiesa, grūtības ar bēgļu no Ukrainas izmitināšanu ir vēl joprojām.

Ukrainas civiliedzīvotājiem izsniegto ilgtermiņa vīzu lielākais skaits bija martā-aprīlī. Piemēram, marta trešajā nedēļā tika izsniegtas 3398 ilgtermiņa vīzas, bet augusta pirmajā nedēļā – 329. Ar nelielu atšķirību, bet līdzīga ir izsniegto termiņuzturēšanās atļauju dinamika. Visvairāk bija marta ceturtajā nedēļā – gandrīz 1000. Augusta sākumā – 128.

Šie dati parāda, ka Ukrainas bēgļu plūsma ir stabilizējusies. Taču šiem cilvēkiem vēl aizvien ir vajadzīga Latvijas iedzīvotāju palīdzība.

"Tur nekas nav beidzies. Cilvēkiem ir tieši tās pašas vajadzības pēc kaut kādas primāras palīdzības, kā bija sešus mēnešus atpakaļ.

Iespējams, pat vēl lielākas šīs vajadzības, jo šobrīd mums nāk vairāk cilvēku, kuri ilgāk ir uzturējušies kara zonās, kuri ir varbūt palikuši pilnīgi bez kā,"

stāstīja Rīgas atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem vadītājs Pēteris Grūbe.

Tikmēr liela daļa Ukrainas civiliedzīvotāju Latviju šķērso tranzītā, Latvijas Televīzija noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Tādi līdz šim varētu būt nepilni 6000 cilvēku. Daļa no viņiem devusies atpakaļ uz Ukrainu. Taču tiem, kuri paliek šeit, vēl aizvien akūti nepieciešama pagaidu mājvieta.

"Mums tomēr vajadzētu turpināt atbalstu un sabiedrībai iesaistīties, meklēt šo iespēju izmitināt mājsaimniecībās un sniegt atbalstu.

Es tiešām aicinu Latvijas iedzīvotājus nākt pretī un palīdzēt arī pašvaldībai tikt galā ar šiem jautājumiem," teica VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks Ivars Nakurts.

Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā kopumā Latvijā ieradušies vairāk nekā 36 000 bēgļu no Ukrainas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt