Dienas ziņas

No siena ruļļiem veido dažādus tēlus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bēgļu izmitināšanai sākta telpu pielāgošana Baldonē

Bēgļu izmitināšanai sākta telpu pielāgošana Baldonē, bet trūkst finansējuma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ukrainas iedzīvotāju izmitināšanai Ķekavas novada pašvaldība pielāgojusi sešas telpas slēgtajā sociālās rehabilitācijas centrā Baldonē. Sarūkot valsts finansējumam bēgļu izmitināšanai, tas gan būšot daudz par maz. Sakārtot visas rehabilitācijas centra telpas, kurās varētu ievietot vairāk nekā 300 kara bēgļu, neesot iespējams finanšu trūkuma dēļ.

Pirms trīs gadiem likvidētais Baldones sociālās rehabilitācijas centrs tagad kļuvis par mājvietu kara bēgļiem no Ukrainas. Pirmā ieradusies Katja ar desmit mēnešus vecajiem dvīņiem. Vairākus mēnešus viņa dzīvojusi Krāslavā, bet dzīves vietu nācies pamest.

"Mēs dzīvojām ārpilsētas mājā. Tika nolemts, ka no tāda veida dzīvesvietām jāizvācas. Tā atbraucām šeit. Sadzīvisku lietu pietrūkst. Skapīšu, plauktiņu. Gultai gribējās citu matraci, bet vispār ir normāli," stāstīja sieviete.

Ukraiņu uzņemšanai pašreiz pielāgotas sešas istabiņas, kurās paredzēts izmitināt 24 cilvēkus. Kā skaidroja sociālā dienesta vadītāja Agnese Mence-Katkeviča, puse no istabām jau esot aizņemta. Lielākoties tie esot atbraucēji no citiem novadiem, kā arī tie, kuri Latvijā ieradušies tagad. Tomēr, sarūkot atbalstam, būšot jādomā arī par Ķekavas novadā esošo bēgļu izmitināšanu, kuri pašreiz dzīvo ģimenēs.

"Kur liksim, godīgi sakot, vēl īsti nezinām. Mēs meklējam risinājumus. Iespējams, ka varēs kādā citā ģimenē pāriet, kura varbūt vēlēsies uzņemt. Nu, tāda ir tā situācija," sacīja Mence-Katkeviča.

Novērojumi liecinot, ka daļa kara bēgļu sākuši paši īrēt dzīvokļus, tomēr Pierīgā, kur iespējams atrast darbu, īres dzīvokļu esot ļoti maz. Pielāgojot visu lielo rehabilitācijas centra ēku ukraiņu vajadzībām, tajā varētu izmitināt 300 līdz 400 cilvēkus. Tomēr pat bagātā Ķekava nevarot atļauties ēkas pielāgošanā ieguldīt vairākus miljonus eiro.

"Budžets jau bija saplānots. Mums deg izglītības jomā telpas, un sociālajā jomā mums arī ir problēmas. Tad uz doto mirkli bez valsts palīdzības mēs to nevaram," sacīja Ķekavas novada domes deputāte, Sociālās komitejas vadītāja Inese Jēkabsone (Latvijas Reģionu apvienība).

Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS) skaidroja, ka situācija līdzīga ir teju visos novados un pilsētās. Piedāvājumi pielāgot telpas esot arī no citām pašvaldībām, tomēr ne visi apstiprināti.

"Šobrīd ir apstiprināti septiņu pašvaldību pieteikumi pēc papildu finansējuma telpu pielāgošanai. Pielāgojot šīs telpas, paredzēts izmitināt vēl 700 cilvēku. Jāsaka gan, ka pašvaldības vērtē savus īpašumus un arī iespējas izvietot cilvēkus bez papildu finansējuma, bet jāsaprot, ka tur nebūs tik labi apstākļi," norādīja LPS padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte.

Ķekavas novads  telpu pielāgošanai Baldonē pašreiz izlietojis 15 000 eiro. Ja valsts to kompensēs, tad varēšot pielāgot telpas vēl 30 cilvēku izmitināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti