Bēgļi no Ukrainas Cēsīs gatavi strādāt dažādus darbus; svarīgi nopelnīt, lai var sevi uzturēt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Iespēja satikties darba devējiem un potenciālajiem darba ņēmējiem, kuri Latvijā ieradušies, bēgot no kara Ukrainā, īsi pirms Lieldienām aizvadīta Cēsīs. Darba biržā dažādas vakances piedāvāja divpadsmit novada darba devēji. Netrūka ukraiņu, kuri mājup devās, vienojušies par nākamo darba vietu.

Bēgļi no Ukrainas Cēsīs gatavi strādāt dažādus darbus; svarīgi nopelnīt, lai var sevi uzturēt
00:00 / 03:14
Lejuplādēt

Cēsu novadā pašlaik uzturas ap 330 bēgļu no Ukrainas. Netrūkst atbraukušo, kuri jau atraduši darbu vietējos uzņēmumos, bet citi vēl tikai izskata vakances. Pirms nepilna mēneša Cēsīs ieradusies Irina. Viņai izdevies aizbēgt no nemitīgas bombardēšanas nu jau pilnībā sagrautajā Mariupolē. Cēsīs Irinu gaidījis vīrs – latvietis.

“Man šobrīd vairs nav lielas izvēles, es iešu strādāt viesnīcā, kur man jau piedāvāja darbu. Es no darba nebaidos, es gribu sākt dzīvi no jauna. Saprotiet, saule spīd, debesis ir zilas, vairs nekas nenospiež dvēseli,” pastāstīja Irina.

Arī skolotāja Ira un viņas meita Nastja, kuras pirms mēneša Cēsīs ieradušās no Kijivas, uzsvēra: mēs, ukraiņi, no darba nebaidāmies. Abas iepazinušās ar visiem darba biržas piedāvājumiem, ieguvušas kontaktus.

Abām ir būtiski nopelnīt tik, lai var uzturēt ģimeni un nedaudz iekrāt laikam, kad droši varēs atgriezties dzimtenē.

“Siltumnīca, ko vēl mēs skatījāmies, mēbeļu ražotni skatījāmies. Jā, tur ar koku strādā. Slimnīcu skatījāmies. Slimnīcā arī vajadzīgi darbinieki. Jā, tur pat pieņem bez medicīniskās izglītības un bez valodas zināšanas. Mēs to gan jau nedaudz mācāmies. Žēl, ka nezinām latviešu valodu, bet mēs to jau mācāmies,” teica Ira un Nastja.

Tikmēr Jana Latvijā ieradusies aprīļa sākumā no Harkivas.

“Es esmu grāmatvede, finansiste. Bet, tā kā es nezinu valodu, man šeit ir grūti atrast darbu, tāpēc es meklēšu ko tādu, kur nevajag valodu. Varbūt kādā veikalā par noliktavas uzskaitvedi, ko tādu, kur nevajag valodas zināšanas,” teica Jana.

Uzņēmēji savukārt meklēja virtuves darbiniekus un pavārus, vajadzīgas darba rokas rūpnīcās, kā arī aprūpes darbinieki ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs. Piemēram,

Cēsu klīnikā jau strādā divi medicīnas darbinieki no Ukrainas.

“Cēsu klīnikā tā ir māsas palīgs, kas šobrīd strādā jau divas nedēļas, kamēr dokumenti tiek pielīdzināti radiologa asistentu profesijai. Medicīnas māsas dokumenti citai kolēģei arī jau nosūtīti izskatīšanai Veselības inspekcijā,” skaidroja SIA “Cēsu klīnika” galvenā medicīnas māsa Taiga Taleja-Gruntmane.

Darba biržā vairākus potenciālos darbiniekus nolūkojis uzņēmums “Cēsu alus”. Interesentiem vēl gan sekošot ekskursija ražotnē, lai redzētu, kā notiek darbs.

“Mums jau strādā 6 ukraiņu dāmas, mēs esam ļoti apmierinātas ar viņu darbu. Mēs arī mēģinam sakārtot maiņa tā, lai viņas var strādāt kopā, lai nav tā, ka pārtraukumā nevar parunāties, lai veidojas viņu sociums uzņēmumā,” uzsvēra AS “Cēsu alus” personāla piesaistes un attīstības speciāliste Agnese Strazdiņa-Jaunzema.

Savukārt tiem ukraiņiem, kuriem Cēsu darba biržā izdevās aizrunāt potenciālās darbavietas, bija iespēja uzdot jautājumus Nodarbinātības valsts aģentūras speciālistei. Ukraiņus interesēja, kā saņemt vienreizējo nodarbinātības uzsākšanas pabalstu un jautājumi par nodokļu sistēmu Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti