Baznīcās kalpojošie saņems krīzes pabalstu – 300 eiro mēnesī

Ministru kabinets attālinātā sēdē otrdien, atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) ierosinājumu no līdzekļiem neparedzētiem izdevumiem piešķirt 236 400 eiro, lai nodrošinātu baznīcu garīgajam un kalpojošajam personālam pabalstu 300 eiro mēnesī, liecina valdībā atbalstītais rīkojums.

Pabalsts tiks izmaksāts baznīcu garīgajam un kalpojošajam personālam, kas krīzes periodā turpina veikt pienākumus un par kuriem ir veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI), ja attiecīgās reliģiskās organizācijas ieņēmumi 2020. gada martā vai aprīlī, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājušies vismaz par 30%.

Pabalsta apmērs katrai personai būs 300 eiro mēnesī. Pabalstu izmaksās par laikposmu no šā gada 14. marta līdz 14. maijam.

Pabalstu neapliks ar iedzīvotāju ienākuma nodokli un VSAOI, liecina rīkojums.

No pabalstam paredzētajiem 236 400 eiro:

  • 3 600 eiro plānoti Latvijas Baptistu draudžu savienībai;
  • 72 000 eiro Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai;
  • 600 eiro Latvijas Jaunapustuliskajai baznīcai;
  • 98 400 eiro Latvijas Pareizticīgajai baznīcai;
  • 6 000 eiro Latvijas Vecticībnieku pomoras baznīcai;
  • 20 400 eiro Septītās dienas adventistu Latvijas draudžu savienībai;
  • 35 400 eiro Rīgas Metropolijas Romas katoļu kūrijai. 

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pēc valdības sēdes norādīja, ka valdība jau sākotnēji solīja atbalstīt visus uzņēmumus un darba ņēmējus, kas nonākuši grūtībās pēc Ministru kabineta lēmumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Iepriekš noteiktā pulcēšanās aizlieguma dēļ nevarēja notikt arī dievkalpojumi klātienē, tādējādi baznīcas nevarēja gūt ziedojumus.

TM sadarbībā ar reliģiskajām organizācijām apzinājusi to vajadzības un virzījusi skatīšanai valdībā priekšlikumu baznīcās kalpojošo atbalstam.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi – atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. 

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tālab valsts mobilizējusi līdzekļus aptuveni 4 miljardu eiro apmērā.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti