Baznīcas aicina cilvēkus dievkalpojumus klātienē apmeklēt retāk

Ir noteikts, ka reliģiskās darbības vietās vienlaikus drīkst atrasties ne vairāk kā 20% no maksimāli pieļaujamā cilvēku skaita. Uzrunāto dievnamu pārstāvji Latgalē atzīst, ka nav īpašu problēmu, lai ievērotu šo prasību, jo šobrīd cilvēki, izvērtējot riskus, mazāk apmeklē klātienes dievkalpojumus.

Baznīcas aicina cilvēkus dievkalpojumus klātienē apmeklēt retākLāsma Zute-Vītola

Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas katoļu baznīca. Ir deviņi no rīta. Misi vada priesteris Rodions Doļa. Priesterim mises laikā uz sejas maska. Tās varētu arī nebūt, taču tas esot kā atgādinājums un paraugs citiem.

Baznīcā soli izvietoti ar atstarpēm, lai nodrošinātu distanci starp apmeklētājiem. Soli ir pārkārtoti vairākas reizes, meklējot pareizāko risinājumu,

stāsta priesteris Rodions Doļa.

“Pašlaik valdības noteikumi paredz, ka baznīcā katram cilvēkam jāparedz desmit kvadrātmetri, paldies Dievam, kādreiz baznīca bija uzcelta ļoti gara un plaša, un tāpēc mums tie ir aptuveni 700 kvadrātmetri. Tāpēc mēs paredzam, ka baznīcā, saskaņā ar noteikumiem, katram paredzot to nepieciešamo telpu, var mums būt ap 70 cilvēkiem.”

Mise tiek arī filmēta un translēta tiešsaistē. Baznīcā mises laikā vairāk nekā trīsdesmit cilvēku. Tie, kuri ieradušies, atzīst, ka baznīcā jūtas droši.

“Grūts laiks, bet jāpieņem, kā ir, jāievēro distance, jānāk, jālūdzas, jāuzticas Dievam. Jā, mums soli ir pārkārtoti, esam maskās, ir dezinfekcijas līdzekļi, ievērojam distanci,” stāsta Regīna.

Lai apmeklētu dievkalpojumu Ludzas katoļu baznīcā, pirms tam nav jāpiesakās. Līdz šim nav bijis tā, ka cilvēku skaits būtu pārāk liels.

“Tieši mūsu draudzē nē, jo mūsu platība mums atļauj pieņemt diezgan lielu cilvēku skaitu salīdzinoši ar citām draudzēm, jo, piemēram, tepat kaimiņos ir ļoti mazas baznīcas, un tur tik tiešām cilvēki piesakās pie priestera vai pie draudzes atbildīgā, ka viņi būs Svētajā misē. Redzu, ka ir cilvēki, kas atturas svētdien doties uz baznīcu, jo svētdien pulcējas vairāk cilvēku, tāpēc dodas darba dienā, apsēžas klusiņām, palūdzas. Arī redzu, ka bērni atved savus vecākus, lai viņi palūdzas vieni paši baznīcā, jo mums katru dienu baznīca ir vaļā no desmitiem līdz pieciem,” stāsta priesteris Rodions Doļa.

Arī, dodoties uz Daugavpils Jēzus Sirds katoļu baznīcu, pirms nav tam jāpiesakās, stāsta priesteris Andris Ševels. Durvis netiek slēgtas ciet mises laikā.

“Protams, mums ir ministranti, kuri saskaita cilvēku skaitu, bet pagaidām nav bijušas nekādas problēmas, ka būtu jāslēdz ciet, jo nav nemaz tik daudz apmeklētāju, un cilvēki ir atbildīgi, saprot, ka šajā laikā labāk būt mājās, skatās tiešraidēs internetā.”

Baznīcā aprēķināts, ka vienlaicīgi tajā var atrasties 80 cilvēku. Šobrīd gan ir jādomā par Ziemassvētku laiku, kad cilvēki uz dievnamiem varētu dodies vairāk.

“Grūti ir pateikt, kā būs Ziemassvētkos, jo varbūt Ministru kabinets izdos kaut kādus jaunus rīkojumus. Mēs pagaidām nesakām, cikos būs dievkalpojumi, bet doma ir tāda, ka uztaisīt vairāk dievkalpojumu. Mums parasti bija sešos un deviņos vakarā 24. decembrī, bet sakarā ar to, ka astoņos baznīcām ir jābūt jau slēgtām, tad varbūt būs divos, četros un sešos,” saka priesteris.

Lai izvairītos no liekas pulcēšanās, cilvēki tiek mudināti uz baznīcu nākt darba dienās. 

Ziemassvētkos, ja nebūs citu nosacījumu, tiks rīkoti papildu dievkalpojumi. Tāpat cilvēki tiek mudināti mises vērot tiešsaistē internetā,

kas ir šī laika izaicinājums baznīcām, kuru cilvēki novērtē atzinīgi, atzīst priesteris Andris Ševels. Cilvēki raksta pat no ārzemēm, ka viņi arī tur skatās un aicina, lai, beidzoties ierobežojumiem, šādas tiešraides tiktu nodrošinātas arī turpmāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt