Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Pašvaldība atbalsta uzņēmējus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dievkalpojumus var vērot tiešsaistē

Baznīcām vairākkārtīgi pieaudzis tiešraides dievkalpojumu skatītāju skaits

Šajā laikā, kad daudziem garīgais stiprinājums nepieciešams vēl vairāk nekā ikdienā, baznīcām jāizmanto modernās tehnoloģijas. Evaņģēliski luteriskā baznīca šobrīd ir vienīgā Talsos, kur dievkalpojumus svētdienās var vērot tiešsaistē. Translācijas tā uzsāka jau pērn, tāpēc ārkārtas situācijas ieviestie ierobežojumu draudzei tehniskas problēmas nesagādāja.

Ja līdz šim dievkalpojumi tika translēti no baznīcas, tad nu tās durvis ir ciet un ieraksts notiek blakus esošajā draudzes namā. Līdz šim klātienē dievkalpojumus apmeklēja aptuveni 150 cilvēku, bet nu statistika augusi 10 reizes, un tiešraidē skatās vairāk nekā 1000 cilvēku.

"Mums jau jāsaprot arī tas, ka tie skatījumi nav tikai no Talsiem un no apkārtnes. Mūs skatās cilvēki gandrīz no jebkura reģiona," sacīja mācītājs Andis Ķīvičs.

Pasaulē notiekošais ienes akcentus arī mācītāju sprediķos, un pēdējā svētdienā Māris Ludviks runāja par bailēm. Ne tikai dievkalpojums tiešsaistē, bet arī video cikls ar nosaukumu "Tikšanās Baznīckalnā", kur katru trešdienu mācītāji atbild uz cilvēku uzdotajiem jautājumiem, ir interesentu iespēja šobrīd saņemt garīgo stiprinājumu.

"Nākamnedēļ tas būs saistīts jau ar Lieldienu laiku; kas būs pēc tam, tad mēs skatīsimies, bet apzināti par vīrusu tieši nerunājam. Tas bija varbūt pēdējo divu svētdienu sprediķu temats, un tad tās trešdienas kaut kā savādāk," pauda Ķīvičs.

Nevis sprediķis, bet tieši Svētais Vakarēdiens ir mūsu baznīcas dievkalpojuma kulminācija, saka Māris Ludviks. Pēdējās divās svētdienas, ievērojot piesardzību, draudzes locekļiem individuāli noteiktā laikā bija iespēja saņemt Svēto Vakarēdienu, bet nu šī iespēja būs liegta.

"Protams, ka mums tas sāp, un es domāju, visai baznīcai. Bet mums jāskatās arī tas, kas notiek pasaulē, cik tas ir nopietni. Mēs to divas svētdienas esam darījuši. Cilvēku, kas to gribēja saņemt, nemaz nebija tik daudz, tātad cilvēki arī paši saprot to, ka tas ir bīstami," norādīja mācītājs Māris Ludviks.

Citām Talsu draudzēm nav tehnisku iespēju dievkalpojumus translēt tiešraidē, bet, piemēram, baptistu draudze tāpat kā līdz šim sprediķus ieraksta video un vēlāk publicē internetā, bet Septītās dienas adventistu draudze izmantojot telekonferences iespēju.

"Ir draudzes, kur izsūta svētdienas pārdomas, kaut kādus sprediķus, kaut kādas lūgšanas cilvēkiem pa pastu. Nu, ir dažādi tie veidi, bet es domāju, ka katra draudze atkarībā no iespējām mēģina to kaut kā risināt," sacīja Ludviks.

Nākamajā nedēļā ir Lieldienu laiks, bet, tā kā situācija un noteikumi valstī mainās ik dienu, grūti esot prognozēt, ko drīkstēs baznīcas. Taču šobrīd plānots, ka Talsu draudzes kopīgi veidos Krusta ceļa video un svētdienā luterāņu baznīcai būs dievkalpojums tiešsaistē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt