Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Arvīdu Berķi

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Juri Kokinu

Bažījas par Covid-19 ierobežojumu ievērošanu Rīgas domes vēlēšanās

Pastāv bažas, ka gaidāmajās Rīgas domes vēlēšanās iecirkņos nebūs iespējams ievērot piesardzības pasākumus, kas noteikti Covid-19 infekcijas profilaksei, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins.

Viņš sacīja, ka vēlēšanu rīkošana Covid-19 laikā ir liels izaicinājums un neesot skaidrs, kā un ko darīt. "Organizatoriskā puse ir pusbēda, bet mēs nezinām, kāda būs epidemioloģiskā un politiskā gaisotne tajā brīdī," skaidroja Kokins, paredzot, ka vēlēšanu nedēļā būs problēmas.

"[Baidāmies], ka nespēsim ievērot priekšrakstus saistībā ar Covid-19 ierobežošanu," atzina Kokins, uzverot, ka drūzmēšanās nav pieļaujama. Viņš aicināja vēlētājus saglabāt mieru. 

Kokins skaidroja, ka komisija ar dažādiem pasākumiem, tai skaitā uzlīmēm, mēģinās nodrošināt distancēšanos. Tāpat iedzīvotājiem tiks izsniegtas sejas maskas un pildspalvas, ja viņiem nebūs līdzi savu. Arī virsmas iecirkņos ik pa brīdim tikšot dezinficētas.

Tāpat viņš norādīja, ka vēl viens izaicinājums ir došanās mājas vizītēs. "Mēs jau nezinām, pie kā mēs braucam – vai tas ir Covid-19 slimnieks, vai nav. Līdz ar to mums ir jāpasargā gan komisijas loceklis, gan vēlētājs. (..) Arī tur procedūra būs īpatnēja – mēs izsniegsim balsošanas materiālu, bet centīsimies telpās neiet iekšā, attiecīgi sagaidīsim balsojumu," skaidroja Kokins.

KONTEKSTS:

Startam Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās pieteikušies 15 politiskie spēki, kuri iesnieguši savus kandidātu sarakstus.

Par iemeslu valdības lēmumam rosināt Rīgas domes atlaišanu kļuva atkritumu sāga. Vēlāk domes vadība vienojās ar opozīciju pārstāvošajiem politiskajiem spēkiem sasaukt trīs domes sēdes pēc kārtas un  nenodrošināt tajās kvorumu. Pēc trim nenotikušām domes sēdēm Rīgas domi varēja atzīt par rīcībnespējīgu un lemt par tās atlaišanu. Un februāra vidū Saeima atbalstīja, vēlāk prezidents izsludināja likumu par domes atlaišanu.

Taču vēlēšanas nācās atlikt Covid-19 dēļ, un Saeimā 16. aprīlī steidzamības kārtā vienojās atbalstīt Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanu rīkošanu 29. augustā.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti