Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Stiprs vējš un lietus Kurzemē

Samazinājusies jauniešu interese par lauksaimniecības profesijām

Bažījas par audzēkņu skaita samazināšanos Cīravas profesionālajā skolā

Aizputes novadā bijusī Cīravas profesionālā vidusskola nu jau trešo mācību gadu ir Kandavas lauksaimniecības tehnikuma struktūrvienība, kur saglabājušās visas līdzšinējās profesijas apguves iespējas. Tāpat kā visās izglītības iestādēs, arī Cīravā  mācību gads sācies gan ar jauniem izaicinājumiem, gan bažām par jau nelielā audzēkņu skaita turpmāku samazināšanos.

Lauksaimniecības tehnikas mehāniķa aroda apguvi šajā mācību gadā Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālajā struktūrvienībā uzsākuši astoņi puiši. Tas līdz šim esot mazākais izglītojamo skaits minētajā programmā. Pērnajā gadā šo specialitāti izvēlējušies 18 skolu absolventi. Kā liecinot pieredze, tad papilduzņemšana līdz septembra nogalei varot manāmi uzlabot situāciju.

“Kad bija šī papildu uzņemšana, daļa jauniešu pārliecinājušies, ka tas, ko viņi izvēlējušies kādā citā skolā, viņus nesaista. Viņi brauca un sniedza dokumentus šeit,” norāda tehnikuma direktores vietniece mācību darbā Siguta Pugule.

Vispieprasītākā specialitāte Cīravas skolā ir automehāniķis. Tieši šo izglītības programmu 1. kurss sāks apgūt pēc modulārās apmācību sistēmas. Tas nozīmē, ka audzēkņiem pavērsies plašākas iespējas daudz ātrāk apgūt praktiskās darba iemaņas reālā darba vidē. Tas ir jauns izaicinājums pedagogiem, kas vienlaikus raisa bažas par iespējamo negatīvo tendenci.

“Es atbalstu to, ka tas tiek veidots, ka tiek lauzts un kustināts vecais. Bet kā tas turpināsies? Mums tagad ir iestājušies 18 cilvēki. Pēc pirmā kursa kāda daļa jau vairs negribēs mācīties. Gribēs iet strādāt!” saka pedagogs Agris Brašs.

Cīravas struktūrvienībā šajā rudenī mācības uzsākuši 242 audzēkņi, no tiem pirmajā kursā ap 70, kas izvēlējušies kādu no piecām profesionālās izglītības programmām. Šogad pavāra un galdnieka arodu apgūs arī cilvēki ar īpašām vajadzībām, kuru apmācība ir viena no iespējām skolas pastāvēšanai nākotnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti