Bažās par konkurences iznīcināšanu daudzmiljonu ielu uzturēšanas konkursu Rīgai liek sadalīt vismaz divās daļās

Pēc iepirkumu uzraugu aizrādījuma par konkurences ierobežošanu Rīgas domes (RD) Satiksmes departaments ir no jauna izsludinājis 120 miljonus eiro vērto konkursu, kurā galvaspilsēta meklē ielu apsaimniekotāju nākamajiem pieciem gadiem.

ĪSUMĀ:

 • RD pirmajā konkursā meklēja vienu uzturētāju visām Rīgas ielām uz 5 gadiem.
 • “Autoceļu uzturētājs” vērsās Iepirkumu uzraudzības birojā par konkurences ierobežošanu.
 • IUB atzina par pamatotu iebildumu, ka viens uzturētājs visā Rīgā kropļos konkurenci.
 • RD neiebilda un izsludināja jaunu konkursu – ielām labajā krastā un kreisajā krastā.
 • “Autoceļu uzturētājs” vēl rēķina, vai uzlabotajā iepirkumā startēt.

 

Aizdomās par konkurences ierobežošanu RD ielu apsaimniekošanas iepirkumā kompānija "Latvijas autoceļu uzturētājs" šovasar vērsās Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB).

Bažās par konkurences iznīcināšanu daudzmiljonu ielu uzturēšanas konkursu Rīgai liek sadalīt vismaz divās daļāsEdgars Kupčs

  Ceļu uzturētājs bažas pauda par virkni lietu – tā ieskatā pārāk īss bija pieteikšanās termiņš konkursam, prasība pēc pieredzes tieši pilsētu ielu uzturēšanā un vēlme pretendentam aptvert ļoti dažādas pakalpojumu nozares.

  Taču iepirkumu uzraugi par pamatotu atzina vienu, toties būtisku, iebildi.  

  IUB Juridiskā departamenta direktores vietniece Monta Oga Latvijas Radio norādīja, ka pasūtītājs iepriekšējo iepirkumu veidojis, sadalot lielo apjomu – piedāvājot uzturēt ielas Daugavas labajā krasta un kreisajā krastā, un toreiz katrā iepirkuma daļā tika iesniegts viens piedāvājums, ko iesniedza piegādātāju apvienības.

  Šajā reizē Rīga gribēja, lai visas galvaspilsētas ielas nākamos piecus gadus uztur viens pretendents. Tā pienākumos būtu lāpīt bedres, aizvākt atkritumus un sniegu, labot aku vākus un darīt citas lietas.

  Uzņēmējam tā ir iespēja gadā tikt pie vairāk nekā 20 miljoniem eiro.

  Iepirkumu uzraugi līdzīgi kā Konkurences padome pašreizējās Rīgas peripetijās ap atkritumu apsaimniekošanu nāca pie slēdziena, ka ar vienu ielu uzturētāju Rīga sakropļotu nozarē konkurenci.

  Biroja Juridiskā departamenta direktores vietniece Monta Oga norādīja, ka, izvērtējot ieceri slēgt līgumu ar vienu uzņēmumu uz pieciem gadiem, secināts, ka tas pilnībā izslēgtu konkurenci, arī nākotnē, pēc šiem 5 gadiem.

  Rīgas dome, kas 120 miljonu līgumu gribēja nodot vienās rokās, iepirkumu uzraugiem neiebilst.

  Tā ir izsludinājusi jaunu konkursu ielu uzturēšanai, informēja Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.

  Viņa norādīja, ka iepirkumu uzraugu norādes ņemtas vērā un tagad paredzēti līgumi par ielu uzturēšanu Daugavas labajā krastā un kreisajā krastā.

  Sūdzības iesniedzēja “Latvijas autoceļu uzturētāja” pārstāve Sigita Audere skaidroja, ka uzņēmums vēl rēķina, vai uzlabotajā iepirkumā startēt.

  Uzņēmums respektē IUB lēmumu un neplāno to pārsūdzēt, bet vērtēs, kā jaunajā konkursa nolikumā ievērotas biroja prasības. “Ja varēsim kvalificēties, tad gatavosim dokumentus un piedalīsimies,” sacīja Audere.

  Rīgas līdzšinējie sadarbības partneri ir divas pilnsabiedrības: "Daugavas labā krasta uzturētājs" un "Daugavas kreisā krasta uzturētājs". Tās veido kompānijas "Ceļu pārvalde", "Rīgas tilti", "Pilsētas eko serviss" un "Roadeks". Pēdējā šovasar kratīšanu veica korupcijas apkarotāji saistībā ar Latvijas Universitātes kukuļošanas skandālu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti