Panorāma

Panorāma

Panorāma

Veidos jaunu – Saulkrastu novadu

Garkalnes novada mērs atstāj amatu

Bauze-Krastiņš atstāj Garkalnes mēra amatu; VARAM grasījās viņu atstādināt

Ilggadējais Garkalnes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš (Latvijas Zemnieku savienība) otrdien, 28. janvārī, paziņoja par atkāpšanos, skaidrojot to ar veselības stāvokli. Par to viņš otrdien informēja domes deputātus un darbiniekus, liecina pašvaldības paziņojums medijiem.

Pašvaldībā norādīja, ka Bauze-Krastiņš ir nolēmis "paņemt nelielu pauzi un atgūt spēkus jaunam darba cēlienam". Aģentūras LETA arhīvā esošā informācija liecina, ka Bauze-Krastiņš amatā ievēlēts 2010. gadā, pēc tam attiecīgi vairākus sasaukumus pēc kārtas amatus saglabājot.

Ja Bauze-Krastiņš nebūtu atkāpies pats, visticamāk, trešdien, 29. janvārī, viņu atbrīvotu ar pašvaldību lietu ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") rīkojumu. Tā var secināt no ministra teiktā Latvijas Radio.

Pašvaldību lietu ministrs Juris PūceEdgars Kupčs
  Pūce atklāja, ka ministrija ir beigusi juridisko pārbaudi par Valsts kontroles revīzijā atklātajām lietām, tajā skaitā nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu.

   

  Trešdien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) bija plānojusi preses konferencē informēt medijus, ka pašvaldības darbā ir konstatēti būtiski pārkāpumi. "Atbildīgs par to ir tieši domes priekšsēdētājs," teica Pūce, atbildot uz jautājumu, vai trešdien būtu gaidāma Bauzes-Krastiņa atbrīvošana.

  Dokumenti

  VARAM_rīkojums 24.01.2020 (1).docx

  Lejuplādēt

  150.76 KB

  VARAM uzdos pašvaldībai novērst konstatētos pārkāpumus.

   

  KONTEKSTS:

  Valsts kontrole pērn revīzijā konstatēja, ka Garkalnes novadā, kas ar 1460 eiro ieņēmumiem uz vienu iedzīvotāju ir bagātākais starp Latvijas pašvaldībām, iedzīvotāju nodokļu nauda tiek tērēta bez pamatojuma un pat izšķērdīgi. Pašvaldība vairākos gadījumos pieļāvusi likuma normu pārkāpumus, par kuriem Valsts kontrole vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.

  Sākotnēji Bauze-Krastiņš kritisko Valsts kontrole revīziju sauca par tendenciozu. Tomēr nedaudz vēlāk viņš atzina Valsts kontroles revīzijā atklātos trūkumus un solīja pildīt ieteikumus, taču no amata atkāpties negrasījās. "Atvainojot, mums ir tik daudz darba, ka šie pārkāpumi, kas ir konstatēti, ir ļoti mazi un nenozīmīgi. Lielāko daļu mūsu darba mēs darām pamatoti, gudri, un arī iedzīvotāju pie mums dzīvo ļoti daudz," toreiz uzsvēra Bauze-Krastiņš.

  Paskaidrojumus par Valsts kontroles revīzijas rezultātiem Bauzem-Krastiņam pieprasīja par pašvaldībām atbildīgais ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!"). Tas ir pirmais solis procedūrā, kas varēja noslēgties arī ar mēra atstādināšanu no amata.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti