Pēc viņas teiktā, ar kapu informācijas digitalizāciju saprot kapsētu plānu pārnešanu elektroniskā formātā, un tas Bauskas apkaimē pašlaik notiek notiek divos novados - Bauskas un Vecumnieku novadā, kur ir digitalizēta vai vēl apstrādes procesā ir informācija par kopumā 27 kapsētām, taču to skaits pieaugs.
Augusta sākumā plānots savākt datus un fotografēt kapus Bauskas pilsētā – Bauskas jaunajos un vecajos kapos. Ikvienu kapu kopiņu plānots fotografēt un publicēt interneta vietnē "cemety.lv". Lai tiktu iemūžināta pēc iespējas skaistāka kapu kopiņa, ir jāspēj sakārtot piederīgo atdusas vietu – Bauskā to vēl var paspēt izdarīt.
Vecumnieku novada domē atzina, ka ikvienai kapsētai ir vajadzīga shēma par apbedījumiem. Iepriekš novadā saskārās ar problēmu, kā to precīzi atveidot un pārvaldīt. Ja visas izmaiņas zīmētu ar roku, tad nāktos saskarties ar nepārtrauktu plānu pārzīmēšanu. Tālab Vecumnieku novada dome risinājumu ir saskatījusi SIA "Cemety" piedāvājumā par kapu digitalizāciju.
Kapu digitalizācija notiek arī citos novados, piemēram, Priekuļu vovadā un citur. Noslēgusies arī piecu Kocēnu novada administratīvajā teritorijā esošu kapsētu - Dikļu, Dauguļu, Sprēstiņu, Rubenes un Jaunburtnieku kapu - digitalizācija, un tuvākajā laikā dati būs pieejami Kocēnu novada ģeogrāfiskās informācijas sistēmā.