Dienas ziņas

S. Tihanovska uzrunā Eiropas Padomi

Dienas ziņas

LPS valde iebilst pret pašvaldību budžetu samazināšanu

Mājdzīvnieku kapsēta līdzās cilvēku kapsētai

Bauskas pusē iedzīvotāji iebilst pret mājdzīvnieku kapsētas būvniecību

Bauskas novada Likvertenu ciemā līdzās senai kapsētai zemes īpašnieks ar Eiropas fondu atbalstu iecerējis izveidot mājdzīvnieku kapsētu. Pret šādu ieceri iebilst ciema iedzīvotāji, galvenokārt tāpēc, ka izskanējušas ziņas arī par krematorijas būvniecību. Daudziem nepieņemama šķiet doma, ka līdzās cilvēkiem atdusēsies arī četrkājainie mīluļi.

Netālu no nekustamā īpašuma "Marijas krogs" Vecsaules  pagastā atrodas divus gadsimtus sena kapsēta, kurā apbedījumi tiekot veikti arī mūsdienās. Tagad līdzās kapsētai "Marijas kroga" jaunie īpašnieki iecerējuši izveidot mājdzīvnieku kapsētu ar apmēram tūkstoš apbedījumu vietām.

"Latvijā ir maz vietu, kur ir dzīvnieku kapsētas, un tieši Zemgalē pašlaik vispār nav dzīvnieku kapsētas," pauž zemes īpašnieks Aivis Rimševics.

Pret šādu ieceri gan iebilst Likvertenu ciema un Pētermuižas iedzīvotāji, kuri savākuši 73 parakstus un nosūtījuši vēstuli ar iebildumiem novada domei. "Tie ir vecie kapi, tie tur bija pirms mums. Mēs tur neko nevaram darīt, bet tagad jāveido tālāk no dzīvojamām mājām. Kāpēc mežā nevar taisīt, ierobežot noteiktu teritoriju un uztaisīt," tā Likvertenu iedzīvotājs Ivans.

Vairums uzrunāto gan teic, ka iebilst nevis pret dzīvnieku kapsētu, bet gan pret iespējamo krematoriju tai līdzās. "Krematorijai, ja kāds vēlas, viņš var droši izvēlēties vietu, kur to būvēt, mūsu plānos šobrīd krematorijas nav; bet es kā pagasta pārvaldes vadītāja viennozīmīgi esmu par to, ka ir jābūt legālai vietai, kur dzīvnieciņus apbedīt," pauda Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska.

Potenciālā kapsētas vieta spēkā esošajā teritoriālajā plānojumā iezīmēta kā publiskā apbūve, kas nepieļauj kapsētas izveidi, bet to  esot plānots mainīt, par ko no pašvaldības saņemts arī apliecinājums, iesniedzot projektu LAD. Tas  gan neesot  tāpēc, ka zemes īpašnieki strādā novada domes pakļautībā.

"Vecais teritoriālais plānojums jau ir sens, un praktiski mums divās kārtās [jaunais] jau ir apstiprināts, un tagad trešā kārta būs uz septembra domes sēdi, kur  tas arī tiks pieņemts. Es domāju, ka šobrīd ir svarīgi, lai šī kapsēta te būtu, jo, ja netaisītu privātuzņēmējs, tad mēs droši vien taisītu kā pašvaldība," skaidro Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks (Latvijas Zaļā partija).

Dzīvnieku kapsētu plānots izbūvēt ar Eiropas Savienības fondu atbalstu, bet to varot paspēt vien tad, ja  jaunais teritoriālais plānojums šomēnes tiešām tiks apstiprināts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt