Bauskas novadā «Vienotību» nomaina Nacionālā apvienība

Bauskas novadā līdzšinējo varas partiju „Vienotību” nomainījusi Nacionālā apvienība. Jaunā sasaukuma pirmajā sēdē ar sociāldemokrātu, zemnieku savienības un zaļās partijas, kā arī daļēju reformu partijas atbalstu, par domes priekšsēdētāju ievēlēts Raitis Ābelnieks no Nacionālās apvienības. Nākamos četrus gadus Bauskas domē strādās 17 deputāti no sešām partijām.

Koalīcijas sarunas nav bijušas vieglas. Džentelmenisku vienošanos par atbalstu panākusi nacionālā apvienība, un intriga ,vai varas grožus Bauskas novadā paturēs „Vienotība” (V) vai pārņems Nacionālā apvienība (NA), saglabājās līdz pēdējam brīdim. Tomēr solījumi turēti. Ar 12 balsīm par, četrām pret un vienam atturoties par mēru ievēlēts Ābelnieks. Ar tādu pašu balsu skaitu, atklāti balsojot, ievēlēts arī priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis, kurš pārstāv otru iedzīvotāju visvairāk atbalstīto Latvijas sociāldemokrātisko strādnieku partiju.

„Izskatās, vismaz pēc pirmās sēdēs, ka šis sasaukums ir tāds stabilāks.jo gan par priekšsēdētāju, gan vietnieku balsoja 12 deputāti, un es domāju, ka darbs varētu būt daudz stabilāks,” situāciju komentējis līdzšinējais novada vadītājs Valdis Veips.

Par stabilitāti gan vēl grūti spriest. Jau pirmajā sēdē dažādus viedokļus pauda abi no Reformu partijas ievēlētie deputāti. Kamēr līdzšinējā izglītības pārvaldes vadītāja pauda atbalstu nacionālistu izveidotajai koalīcijai, viņas kādreizējais vietnieks neatbalstīja ne pozīcijas, ne opozīcijas piedāvātos kandidātus. „Ļoti daudzas lietas netiks sasniegtas pie šāda domes vadības izkārtojuma.es uzskatu, ka būs arī diezgan nopietna cīņa arī opozīcijā,” norādīja Bauskas novada domes deputāts Aleksandrs Novickis.

Neraugoties uz četriem mandātiem, opozīcijā palikusi arī Bauskas domes pagājušā sasaukuma varas partija „Vienotība”. „„Vienotība” vienoti strādās. Šobrīd, kā redzat, strādāsim opozīcijā. Strādāsim konstruktīvi,” saka Bauskas novada deputāts Uldis Kolužs (V).

Savukārt Ābelnieks ir noskaņots strādāt nosvērti. „Situācijas varbūt visādas, bet es domāju, ka mēs strādāsim ļoti koleģiāli un nekādiem īpašiem asumiem mūsu starpā nevajadzētu rasties.un ja neradīsies asumi, tad es domāju varētu nostrādāt visus šos četrus gadus,” norāda Ābelnieks

17 jaunie deputāti Bauskas domē ievēlēti no sešām partijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt