Dienas ziņas

Ukraiņu bērniem trūkst vietu izglītības iestādēs

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bauskas novadā aizvadīts pasākums “Saules mūžu Ukrainai!”

Bauskas novadā ukraiņi un vietējie iedzīvotāji pulcējās pasākumā «Saules mūžu Ukrainai!»

Spēcīgais vējš ir nieks, salīdzinot ar bumbu sprādzieniem Ukrainā, saka Ukrainas iedzīvotāji, kuri Bauskas novada Īslīcē kopā ar vietējiem iedzīvotājiem nedēļas nogalē piedalījās pasākumā ''Saules mūžu Ukrainai!''. Pasākumā no kara šausmām izmukušajiem ukraiņiem bija iespēja zem mierīgām debesīm klausīties mūzikas skanējumu, iepazīties ar vietējiem iedzīvotājiem un kopā pīt Ukrainas armijai tik nepieciešamos aizsargtīklus.

Kā palīdzēt Ukrainai un kara bēgļiem?

 

  • Uzņēmumiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit.
  • Uzņēmumu un NVO tiešais atbalsts Ukrainas bēgļiem Latvijā – reģistrēties šeit.
  • Kur var ziedot mantas cilvēkiem no Ukrainas. KARTE
  • Labdarības interneta veikals preču ziedojumiem Ukrainas tautai – šeit.
  • Ziedot Ukrainas cilvēkiem var šeit.
  • Ziedot Ukrainas Aizsardzības ministrijai var šeit.

Spītējot vējam, laukumā pie Īslīces kultūras nama atbalsta pasākumā “Saules mūžu Ukrainai!” pulcējās gan vietējie iedzīvotāji, gan kupls pulks ukraiņu, kuri Bauskas novadu vismaz kādu laiku sauks par savām mājām.

“Pieņēma ļoti labi, mēs esam ļoti apmierināti. Izmitināja mūs mājās. Cilvēki atsaucās, atnesa mums produktus, pat naudu,” ar asarām acīs pastāstīja Ukrainiete Jeļena Homenko.

Ne mazāk emocionāli uzņemta arī Ukrainas himna.

“Mēs gribam izteikt lielu pateicību latviešu tautai par atbalstu, par silto un sirsnīgo uzņemšanu. Tikko mēs šķērsojām robežu, tā tūlīt saņēmām visas nepieciešamās lietas, kā arī morālo un sociālo atbalstu,” pastāstīja ukrainiete Tatjana Rojeka.

Uz pasākumu Bauskas novadā mājvietu radušie ukraiņi braukuši ar lielu interesi, jo tā bija iespēja satikties, baudīt muzikālos un arī folkloras kopu priekšnesumus. Tas esot ļoti interesanti, jo, lai gan lielākā vēlme esot atgriezties savā dzimtenē, viņi vēloties aktīvi iesaistīties arī šīs kopienas dzīvē.

“Es pat tā īsti nezinu, ko gribēju... Redzēt cilvēku vienotību, satikt ukraiņus un vienkārši priecāties par to, ka ne tikai Ukraina viena, bet, ka ar mums kopā ir arī Latvija, Lietuva, Igaunija, ka visi cilvēki ir apvienojušies cīņā,” sacīja Jeļena.

Visas dienas garumā tika pīti arī aizsargtīkli, kas nepieciešami ukraiņu karavīriem. Savukārt bērni veidoja simbolisku labo domu karogu, atstājot uz balta auduma savus plaukstas nospiedumus.

“Man gribas izdarīt kaut ko tādu lielu, globālu un labu,” sacīja ukrainis Andrejs. Viņš gan vēl nezina, kāds būs labais darbs.

Andrejs ar gandarījumu pastāstīja par savu jauno skolu Iecavā, kur mācās kopā ar vēl trīs ukraiņu bērniem: “Manam klasesbiedram bija dzimšanas diena, un latviešu bērni pienāca un viņu arī apsveica.”

Pašlaik Bauskas novadā apmetušies aptuveni 280 ukraiņu. Viņu atbalstam pasākumā tika saziedoti gandrīz 1064 eiro.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā.

Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.

Teksta tiešraižu arhīvs par Krievijas uzbrukumu Ukrainai pieejams šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti