Dienas ziņas

Lībiešu vasaras universitātē top jauni vārdi un īpaša klaviatūra

Dienas ziņas

Iekšlietu ministre rosina ārkārtējo situāciju

Covid-19 palīdz piepildīt skaistkalniešu sapni

Bauskas novada Skaistkalnē par Covid-19 krīzes pārvarēšanas līdzekļiem būvē ilgi gaidīto sporta halli

Ar līdzekļiem Covid-19 krīzes seku likvidēšanai Bauskas novada Skaistkalnes pagastā uzsākta sporta halles būvniecība. Lai gan bērnu skaits šajos gados sarucis un vietējā skolā mācās ap 220 audzēkņiem, tukša tā nestāvēšot, jo tuvākā sporta zāle esot trīsdesmit kilometru attālajos Vecumniekos. Sporta halles būvniecības uzsākšana ir skaistkalniešu vairāku paaudžu garumā lolots sapnis.

Laukumā pie Skaistkalnes vidusskolas, kas gadiem ilgi tika rezervēts sporta halles būvēšanai, jau nedēļu rosās būvnieki. Tas ir notikums, ko skaistkalnieši gaidījuši jau vairākās paaudzēs, un bez emocijām par to nespēj runāt neviens.

Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāja Ineta Skustā sacīja: “Sapnis par sporta halli ir sešdesmit gadus. Pagājušo piektdien es satiku vienu no vecākajām skolotājām, kura jau ir pensijā, un vaicāju:

“Kur jūs, skolotāj, iesiet?” Un viņa atbildēja: “Es eju skatīties to lielo sapni, kas Skaistkalnē ir sešdesmit gadu garumā.” Tā ka šī ir svarīga būve.” 

Līdz šim Skaistkalnes skolēniem sporta stundas maksimāli pielāgotas āra nodarbībām, bet pavisam sliktos laika apstākļos tās notikušas pielāgotā klases telpā skolas otrajā stāvā. Savukārt tie, kuri sportam pievērsušies nopietnāk, brauc trenēties uz kaimiņu novadiem.

Sporta skolotājs Vladimirs Asrijans norādīja: “Pēc maniem uzskatiem pie katras skolas vajag sporta halli, ja nav sporta zāles, lai bērniem būtu prieks sportot. Daudz bērnu nemaz negrib sēdēt mājās pie datora. Es runāju vakar ar pieaugušajiem bērniem, kuriem jau 16 gadu. Viņi nāca vakaros spēlēt basketbolu, un, kad viņi uzzināja, ka būs sporta halle, viņi bija ļoti priecīgi, ka ziemā arī būs kur sportot.”

“Es domāju, ka tas varētu bērnus piesaistīt sportam, jo bērniem patīk kaut kas jauns. Tad, kad tev iepatīkas sportot, tu sāc to darīt bieži,” pauda sporta ievirzes nometnes dalībniece Dārta.

Gadu gaitā projekti gan piedzīvojuši izmaiņas, un pašreiz tiek būvēta ap 1000 kvadrātmetru liela sporta halle, kurā vienlaikus varēs sportot divas grupas. Jaunā būve būšot piemērota arī sacensībām. Bažām par to, ka gandrīz divi miljoni eiro halles būvniecībai un apmēram 29 000 eiro gadā tās uzturēšanai varētu tikt iztērēti velti, neesot pamata.

Skaistkalnes vidusskolas direktore Svetlana Vāverniece atzīmēja: “Mēs aicināsim arī rīdziniekus izmantot to nometnēm. Arī sacensības lielas, jo tā ir pēc visiem noteikumiem basketbolam un volejbolam. Līdz ar to mēs varēsim mazliet uzturēšanai arī pelnīt.”

Sporta halles būvniecību Skaistkalnē izdevies uzsākt, pateicoties  Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atveseļošanai piešķirtajam finansējumam augstas gatavības pašvaldību projektiem. Kopumā tie ir 50 miljoni eiro, kas tiks ieguldīti 21 projektā sešpadsmit pašvaldībās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti