Dienas ziņas

Latvijā izkopj aitu šķirni ‘Ile de France’

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bangu dīķis jāveido no jauna

Bauskas novadā mēģinās no jauna veidot makšķerēšanai iecienīto Bangu dīķi

Iecienītā makšķerēšanas sacensību vieta Bangu dīķis Bauskas novadā palicis bez zivīm, kaut arī zivju krājumi allaž tikuši papildināti. Tas atklājies, kad lielākās daļas īpašniece – Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība – atsūknējusi ūdeni, lai dīķi iztīrītu. Tagad biedrība iznomājusi arī pašvaldībai piederošo dīķa daļu un mēģinās to izveidot no jauna.

Bangu dīķis Bauskas novada Ceraukstes pagastā uz strauta, kas ietek Mēmelē, uzpludināts pirms apmēram 45 gadiem. Ilgus gadus tā bijusi viena no  populārākajām makšķerēšanas sacensību vietām, bet  tagad ūdens nolaists un dīķa vietā paveras vien pamatīga dubļu peļķe. "Kad mēs šeit rīkojām pēdējās sacensības, noķēra vienu karpu uz pāris desmitiem labu karpu makšķernieku, un tā bija situācija, kad nospriedām, ka kaut kas ir jādara," norādīja Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības priekšsēdētājs Valērijs Gabrāns.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība, kas ir īpašnieks lielākajai daļai dīķa, pēdējos gados tajā ielaidusi ap 25 000 lielāku un mazāku zivju, tomēr pēc ūdens nolaišanas izrādījies, ka dīķis ir tukšs. Dabas aizsardzības pārvaldes saldūdens eksperts telefonsarunā skaidro, ka optimāli dīķis būtu jātīra pēc 4-5 gadiem, tomēr sliktā ūdens kvalitātes ietekme būtu redzama jau iepriekš. "Netīrītie dīķi mēdz uz pavasara pusi radīt zivju slāpšanu, un tad tās beigtās zivis kaut kur parādītos," norādīja Dabas aizsardzības pārvaldes saldūdeņu eksperts Andris Viesturs Urtāns.

Arī Zemgales reģionālās vides pārvaldes vadītājs uzskata, ka, ja pie vainas būtu ūdens sastāvs, visticamāk,  būtu redzamas beigtas zivis. Ar maluzvejniecību privātajos ūdeņos gan esot jācīnās pašiem īpašniekiem. Jāpiebilst gan, ka sezonā dīķis esot ticis apsargāts, bet ne 24 stundas diennaktī, tāpēc izslēgt nevarot arī maluzvejniecību.

"Ar elektrību šeit es domāju, tas nebūtu iespējams, bet tīklu likšana te acīmredzot arī ir notikusi. To apliecināja fakts, ka beigās izrādījās, ka tajā dīķī pēc nolaišanas novērojām lielu daudzumu ļoti mazu zivju, un pāris desmitus zivju izmērā, kam tīkli vairs nav bīstami," pauda Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības priekšsēdētājs Valērijs Gabrāns.

Tagad dīķa izveide sākšoties praktiski no nulles. Vispirms talkā tikšot savākti atkritumi, tad dūņu vietā uzsēta zālīte, bet pēc tam arī uzpludināts ūdens un atkal ielaisti zivju mazuļi, kā arī  uzstādītas videonovērošanas kameras. Sacensības gan šeit varēšot notikt ātrākais pēc trīs gadiem.                

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt