Bauskas novadā kādas mājas pagrabstāvā uziet nelegālu alkohola ražotni

Valsts policijas (VP) darbinieki Bauskas novadā kādas mājas pagrabstāvā atklājuši nelegālu alkohola ražotni. Kratīšanu laikā izņemti aptuveni 225 litri spirta, aptuveni 408 litri gatavās jeb atšķaidītās produkcijas, dažādas ražošanai paredzētas iekārtas, kā arī 50 000 cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām, informēja policijas Zemgales reģiona pārvaldē.

Lai noteiktu precīzu izņemtā alkohola svaru un spirta sastāvu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Līdz šim policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka gatavā produkcija tika sūtīta uz Lietuvu un, iespējams, to bija paredzēts sūtīt arī uz Skandināvijas valstīm.  

Aizdomās par alkoholisko dzērienu un spirtu saturošu šķidrumu nelikumīgu ražošanu un arī tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielā apmērā likumsargi aizturēja 1961. un 1963. gadā dzimušus vīriešus, kuri iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā. Abām personām šobrīd ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Minētais kriminālprocess pašlaik ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas, 221.1 panta trešās daļas un 221.2 panta trešās daļas, par ko paredzēts sods ar brīvības atņemšanu līdz pieciem vai līdz astoņiem gadiem.

VP atgādināja, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti