Dienas ziņas

Turpinās labdarības maratons “Dod pieci”

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bauskas novada jaunieši pandēmijā laiku velta labdarībai

Bauskas novadā jaunieši sarīko labdarības koncertu senioru atbalstam

Kopš pandēmijas sākuma Bauskas novada biedrība "Laiks jauniešiem" sarūpējusi pārtikas pakas vairāk nekā 10 tūkstošiem mājsaimniecību. Sagaidot Ceturto adventi, jaunieši noorganizēja labdarības koncertu, no kura visi ienākumi tiks ziedoti cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un vientuļajiem senioriem.

Uz Īslīces kultūras nama palodzēm rindojās īpašās Ziemassvētku paciņas, kas gan ir tikai maza daļiņa no biedrības "Laiks jauniešiem" pandēmijas laikā sarūpētās palīdzības. Pašu spēkiem esot sarūpēts atbalsts vairāk  nekā 10 tūkstošiem ģimeņu Zemgalē, Vidzemē un Kurzemē.

Biedrības "Laiks jauniešiem" vadītājs Gints Jankovskis atzīst, ka mājsaimniecību, kam nepieciešama palīdzība, diemžēl kļūst aizvien vairāk. Viņš gan priecājas, ka klientu loks mainās, jo nav tā, ka vienas un tās pašas ģimenes regulāri lūdz palīdzību.

"Ir dažas ģimenes, kuras jau izkāpušas no tām problēmām un ir labākā situācijā," teica Jankovskis.

Sagaidot Ceturto adventi, Īslīces kultūras namā valdīja sen nebijusi gaisotne – cilvēki pulcējās uz labdarības koncertu "Spārnus veidojam kopā". Arī šoreiz viss tika paveikts pašu spēkiem, ziedojot tam gandrīz visu brīvo laiku.

"Man pašai ir ļoti liels gandarījums, ka mēs varam palīdzēt cilvēkiem, kuri nonākuši grūtībās," paskaidroja biedrības "Laiks jauniešiem" dalībniece Aleksa Tukiša. "Manuprāt, tas darbs, ko mēs darām, ir ļoti labs un ļoti vērtīgs."

Uz skatuves kāpa gan vecākajā paaudzē iecienīti mūziķi, gan jauniešu elki. Visi uzrunātie teica, ka ne mirkli neesot šaubījušies par dalību labdarības koncertā.

Katrs mūziķis, kurš piedalās šādos labdarības pasākumos, sev mazliet vāc karmas punktus, uzskata Valters Pūce un Dainis Tenis. Viņi novēl visiem mūziķiem biežāk piedalīties šādos pasākumos, jo sajūta ir brīnišķīga, it īpaši Ziemassvētku laikā, kas ir izvērties mazliet drūms. 

Savukārt mūziķis Guntis Veits cer, ka viss būs labi.

"Vismaz mazliet labāk. Ja būs par 50 procentiem labāk, tad jau būs labi," paskaidroja Veits.

Pēc pašreizējiem noteikumiem Īslīces kultūras namā var pulcēties 180 cilvēku, un visas vietas bija aizņemtas. Visi ienākumi no koncerta tiks ziedoti cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem un grūtībās nonākušiem vientuļajiem senioriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti