Dienas ziņas

Emigrantu ģimene atgriežas dzīvot Latvijā

Dienas ziņas

Skolās īsteno Džimbas drošības programmu

Bauskas novadā plāno reorganizēt piecas skolas

Bauskas novadā briest vērienīga skolu reorganizācija

Bauskas novadā sāk izstrādāt izglītības iestāžu attīstības un optimizācijas plānu, kas paredz reorganizēt divas vidusskolas un trīs pamatskolas, kā arī apvienot vairākus bērnudārzus. Novada lauku pamatskolās skolēnu skaits ir līdzīgs – aptuveni 80 audzēkņu. Izmaksas vienam bērnam, ieskaitot pedagogu atalgojumu, dažviet sasniedz pat 300 eiro mēnesī, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk nekā pilsētas skolā.

Bauskas novada Mežotnes pagastā vēl ne tik senā pagātnē bija trīs skolas. Pirmā no tām tika slēgta 2007.gadā. Mežotnes internātvidusskolu niecīgā bērnu skaita dēļ paredzēts likvidēt no nākamā mācību gada. Bet izglītības iestāžu tīkla attīstības un optimizācijas plānā, kuru pašlaik izstrādā darba grupa,  Mežotnes pamatskolu plānots reorganizēt par sākumskolu.

“Tie kritēriji ir: pirmais – skolēnu skaits, otrais – izmaksas un transporta nodrošinājums skatoties konkrētās apdzīvotās vietas ietvaros. Tātad pirmskola un sākumskola paliek, un jautājums ir par  šī posma attīstību,” skaidro Bauskas novada izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare.

Plānots, ka pirmskolai varētu pagarināt darba laiku, bet sākumskolai esošajā ēkā izveidot sporta zāli, kas šobrīd  Mežotnē ir lielākais mīnuss. Tomēr par iecerēto reorganizāciju skolas direktore Daina Lapkovska  ir skeptiska: “Bērnu paliek mazāk, īpaši laukos, kur vecāki izbrauc. Bet arī šeit vecākie brāļi un māsas, braucot uz skolu, uz pilsētu vai uz Codi, protams, ka paņems līdzi arī mazos. Un mums noteikti būs sākumskolā apvienotās klases, kas nepatīk vecākiem, līdz ar to tā būs tādas piramīdas sagrūšana.”

Topošajā izglītības iestāžu attīstības plānā paredzēts  par sākumskolām reorganizēt arī Mežgaļu un Ozolaines pamatskolas, bet Īslīces un Uzvaras vidusskolas kļūtu par pamatskolām. Apvienot plānots arī pilsētas bērnudārzus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti