Sadaļas Sadaļas

Bauskas novadā apsver iespēju tiesāties par skolu reformu

Bauskas novadā tiek apsvērta iespēja tiesāties par novada domes rīcību, Mežgaļu pamatskolu pārveidojot par sākumskolu, informē advokāts Jānis Avotiņš. 

Advokāts paziņojumā medijiem norāda, ka viņa birojā vērsušies Bauskas novada Mežgaļu pamatskolas 15 bērnu vecāki, kuri norāda, ka neviens nav prasījis ne viņu, ne arī bērnu viedokli par to, kā būtu jārisina jautājums par šīs lauku skolas turpmāko attīstību un likteni.

Advokāts neizslēdz iespēju, ka līdzīgi kā Madonas gadījumā arī Mežgaļu pamatskolas bērnu vecāki varētu nodibināt biedrību, lai kopīgi cīnītos par savām un bērnu tiesībām.

"Veicot skolu reformu, ir jāievēro tiesiskums un nedrīkst aizmirst par bērnu tiesībām un interesēm. Kad sākām pētīt Bauskas novada domes aktivitātes saistībā ar izglītības iestāžu reorganizāciju, atklājās, ka izslavētā 2015.gada izglītības iestāžu attīstības koncepcija, kuru dome ir pieņēmusi uzreiz pēc Jāņiem, 2015.gada 26.jūnijā, nav apspriesta ar sabiedrību, kā to nosaka attiecīgie Ministru kabineta noteikumi,” skaidro Avotiņš.

Viņš norāda, ka “Bauskas novada izglītības iestāžu attīstības koncepcija 2015.-2025.gadam”, kas ir reformu un reorganizāciju pamatā, ir būtisks plānošanas dokuments. Tas pirms apstiprināšanas domē bija jānodod sabiedriskajai apspriešanai, lai novada iedzīvotāji varētu sniegt savu vērtējumu, priekšlikumus un ierosinājumus.

"Izskatās, ka tā vietā dome šo koncepciju paslepus ir pieņēmusi sev, nevis novada iedzīvotājiem. Savādāk nevar izskaidrot absurdo situāciju, kurā tiek nostādīti Mežgaļu pamatskolas bērni un viņu vecāki," norāda advokāts.

Pēc viņa teiktā, šobrīd vecākiem esot vien zināms, ka pieņemts lēmums no 2019.gada pārveidot Mežgaļu pamatskolu par sākumskolu, kurā mācītos tikai bērni no 1. līdz 6.klasei. Tas nozīmē, ka pārējiem vecāko klašu bērniem būtu jāmeklē skola kaut kur citur, tālāk prom no mājām.

Jau vēstīts, ka pirms skolu tīkla reorganizācijas Bauskas novadā veikts pētījums, kas rāda - skolu tīkla reforma ļaus palielināt algas skolotājiem līdz 1000 eiro “uz rokas”.

Ziņu aģentūras LETA arhīvs liecina, ka pērn septembrī pret skolu tīkla reorganizāciju vērsās Madonas pilsētas 1. un 2.vidusskolas bērnu vecāki un "Madonas pilsētas 2.vidusskolas atbalsta biedrība" septembrī. Administratīvā apgabaltiesa gan šā gada janvāra otrajā pusē neapturēja lēmumu par Madonas vidusskolu apvienošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt