4. studija

Kā cīnīties ar kaimiņiem, kuri nemitīgi noplūdina jūsu dzīvokli?

4. studija

Divpadsmitgadīgai meitenei Kalētu meža parka apmeklējums beidzas slimnīcā!

Putekļi, bedres un dubļi - Bauskas iela Vecumiekos ir «Latvijas Valsts ceļu» īpašums!

Bauskas iela Vecumniekos – dubļi un bedres; labošanai ne novadam, ne LVC nav naudas

Vecumniekos, Bauskas ielā, vietējiem iedzīvotājiem jau gadiem ilgi nākas saskarties ar neērtībām - vasaras sezonā dzīvot putekļu mākoņos, bet ziemas, rudens vai pavasara periodā - dubļos. Pašvaldība palīdzēt nevar, jo ceļš pieder “Latvijas Valsts ceļiem” (LVC), bet valsts uzņēmums savukārt norāda – visiem ceļiem naudas nepietiek.

Ina Dātava Vecumniekos, Bauskas ielā, dzīvo 6 gadus. “Šis ceļa posms nav bijis sakopts lāgā nekad, 2018. gadā ar grants šķembām atjaunoja, salika un kaut kādu laika posmu jau bija labāk,” stāstīja Ina.

“Bet tas neatrisina situāciju, ka tas ir bīstams gājējiem. Nav ne ietves, ne apgaismojuma, bet bedres un mašīnu plūsma, smago automašīnu plūsma ir liela. Ātruma ierobežojuma nav, un ātrums šeit automašīnām ir ļoti liels,” ievērojusi Ina.

Šis ceļš ir teju pats Vecumnieku centrs, kur ir daudz dzīvojamo māju, blakus ir bērnudārzs, un par kārtīgu asfalta segumu, ietvēm un apgaismojumu vietējie iedzīvotāji sapņo jau sen.

“Vasarā, maija mēnesī, viņu atputekļoja, bet atputekļošana darbojas tikai uz pusotru mēnesi. Visu pārējo laiku mēs dzīvojam putekļos, un mēs varam būvēt dzīvžogus kādus mēs vien gribam, mēs  visi dzīvojam putekļos,” stāstīja Ina.

Izrādās, pašvaldība arī neko lietas labā īsti darīt nevar, jo šis ceļš pieder “Latvijas Valsts ceļiem”.

Vecumnieku novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Guntars Veismanis atzina, ka ar “Bauskas ielu ir tā problēma mums Vecumniekos jau vairākus gadus, pat ilgāku laiku.”

“Protams, mēs varam darīt, bet tas nozīmē, ka mums ir jātērē sava budžeta nauda, ko ieliktu uz valsts ceļa. Mēs labāk šo budžeta naudu iztērējam uz saviem ceļiem vai ielām. Tas būtu “Valsts ceļu” pienākums savest kārtībā šo ielu tādu, kādai tai būtu jābūt,” sacīja Veismanis.

Vietējiem šis ceļš ved gan uz baznīcu, gan veselības centru, gan skolu, un, lai tur nokļūtu, jāiet gan pa dubļiem, gan putekļiem. Turklāt – tumsā un mijkrēslī ceļš ir arī bīstams.

Vietējie iedzīvotāji savāca 170 parakstus zem lūguma ceļu sakārtot, bet ““Valsts ceļi” atrakstās ar to, ka šeit esot pārāk maza automašīnu plūsma”, stāstīja Ina.

Arī Veismanis stāstīja, ka divu gadu laikā pašvaldība aizsūtījusi “kādas vismaz piecas vēstules, esam sazinājušies ar “Latvijas Valsts ceļiem”, ar Latvijas ceļu uzturētājiem, un diemžēl atbildes ir diezgan vienveidīgas - ka trūkst līdzekļu, ka trūkst finansējuma, bet tas jau nenozīmē to, ka mēs šo problēmu atrisinām”.

LVC pārstāve Anna Kononova atzina, ka “ļoti daudz Latvijā un valsts ceļu tīklā ir tādu vietu, kur ļoti būtu nepieciešams darīt vienus vai otrus darbus. Īpaši, ja to pajautā pašvaldību iedzīvotājiem. Taču, skatoties valsts griezumā un ņemot vērā to finanšu pieejamību, kāda ir valsts autoceļu tīklam, ir pilnīgi skaidrs, ka nav iespējams izdarīt visus darbus, kurus vajadzētu vai gribētos”.

“Runājot par autoceļu P88, patlaban tur nav plānoti nekādi ieguldījumi tajā ceļā. Satiksmes intensitāte tur arī nav pietiekami liela, un līdzīgu vietu valstī ir ļoti daudz,” sacīja Kononova.

“Latvijas Valsts ceļi” norādīja, ka pašvaldība var pārņemt savā valdījumā ceļu vai tā posmu, un tāda prakse esot vairākās pašvaldībās, taču Vecumnieku novada pašvaldība atbild to pašu, ko “Latvijas Valsts ceļi” - nav naudas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti