Dienas ziņas

Vāc parakstus pret bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu

Dienas ziņas

Pie Līvāniem – ledus ceļš pāri Daugavai

Baušķeniekus apgrūtina bezpajumtnieki

Bauskas iedzīvotāji nemierā ar bezpajumtnieku skaitu pilsētā

Baušķeniekus aizvien vairāk apgrūtina bezpajumtnieki, kuri nereti izvēlas nakšņot tukšos mājokļos, bet dienā siltumu meklēt veikalu priekštelpās vai autoostā. Iedzīvotāji uzskata, ka šādas situācijas nebūtu, ja novadā būtu patversme. Pašlaik bezpajumtnieki nepieciešamības gadījumā tiekot nogādāti galvaspilsētas patversmē.

Atšķirībā no daudzām citām pašvaldībām Bauskas novadā nakts patversmes nav, tomēr kā liecina Pašvaldības policijas apkopotie dati, pilsētā atrodas apmēram 15 cilvēki bez noteiktas dzīvesvietas. "Mums ir diezgan daudz novadā ēku, kurās paši īpašnieki nedzīvo, un pieļauju, ka viņi varētu mēģināt ielīst tādās ēkās. Mēs jau vienu daļu tādu ēku esam apzinājuši," teica Bauskas novada Pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis.

Nereti pašvaldības policija saņemot arī ziņas par bezpajumtnieku atrašanos kāpņu telpās vai pagrabos, bet visbiežāk zvani tiekot saņemti no autoostas. Autoostas darbiniece Rasma stāstīja, ka ziemas laikā bezpajumtnieki tur mēdz nodarboties ar alkohola lietošanu, bet vasarās - kaut kur ārā pa krūmiem. Autoosta ir viena no vietām, kas iekļauta pašvaldības policijas patruļas maršrutā. Šeit strādājošās pārdevējas norāda, ka arī LTV viesošanās laikā uzgaidāmajā telpā ir vismaz viens bezpajumtnieks. Tā kā alkohols lietots netiek, un neviens neatrodas cilvēka cieņu aizskarošā izskatā, neesot arī pamata izraidīt.

"Tās personas, kas tagad ir Bauskā, tās personas ir ap 45 gadu vecumu, kuras nav strādājušas nevienu brīdi un arī nevēlas strādāt. Un nav tā, ka viņām nav kur palikt, ja tik tiešām ir kritisks stāvoklis, mēs viņus centrā ''Gaiziņš'' Rīgā vai Bauskas slimnīcā varam izvietot," teica Bauskas novada domes priekšsēdētājs Voldemārs Čačs (Nacionālā apvienība). Līgums ar sociālo centru Rīgā noslēgts pagājuša gada aprīlī. Kopš tā laika pašvaldības policija uz galvaspilsētas patversmi, kur, kā nosaka līgums, vienas personas uzturēšanās izmaksas ir 11 eiro, personas vedusi astoņpadsmit reizes.

"Tas tik tiešām ir lētāk - pašvaldībai ņemt ārpakalpojumu nekā veidot savu  iestādi. Šobrīd, es uzskatu, mums šis jautājums nav tik aktuāls kā DI (deinstitucionalizācijas) projekta īstenošana. Tur tiešām ir cilvēki, kas ir likteņa pabērni ar garīgās attīstības, ar funkcionāliem traucējumiem. Viņi mums ir aktuālāki nekā šie," teica Čačs. Pie jautājuma par nakts patversmes izveidi baušķenieki plānojot atgriezties pēc teritoriālās reformas, jo nereti Bauskā bez noteiktas dzīvesvietas atrodas gan Rundāles, gan citu kaimiņu novadu iedzīvotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti