Dienas ziņas

«Drošā apmetņa» pirmie absolventi

Dienas ziņas

Valmierā privātmājā noticis gāzes sprādziens

Bauskas domē liedz pieeju portālam «Bauskas dzīve»

Bauskas domē liedz lasīt portālu «Bauskas Dzīve»

Veicam preventīvas darbības, lai uzlabotu iestādē valdošo mikroklimatu -  tā par liegumu Bauskas novada administrācijas datortīklā apmeklēt portālu “Bauskas Dzīve” saka pašvaldībā. Liegums stājies spēkā pirms nedēļas, un mērķis esot panākts, jo negatīvie, pašvaldību un tās darbiniekus nomelnojošie komentāri portālā izsīkuši.

Jau nedēļu jebkurā Bauskas novada domes datorā ierakstot portāla “Bauskas Dzīve” adresi, notiek automātiska pāradresācija uz Bauskas pašvaldības oficiālo mājaslapu.  Pieeja vietējā laikraksta interneta vietnei esot liegta, jo komentāros nereti nomelnoti gan darbinieki, gan pašvaldība. Vairums neglaimojošo komentāru gan esot rakstīti no IP adreses,  kas reģistrēta domē.

“Tāds pieņēmums ir, ka darbinieki publiskajā vidē raksta viens par otru negatīvus komentārus. Paskatoties, kas notiek šajā publiskajā vietnē pēc 2. novembra, šķiet, ka mērķis ir sasniegts - nav šo aizvainojošo komentāru,” norādīja Bauskas novada domes izpilddirektore Ineta Ruhocka.

Laikraksta “Bauskas Dzīve” galvenā redaktore Anita Rozentāle gan ir neizpratnē par domes centieniem  veidot pozitīvu tēlu ar aizliegumiem. Turklāt liegums vienam portālam līdzinās nevienlīdzīgas attieksmes īstenošanai. “Mēs vienmēr esam  aicinājuši cilvēkus ziņot, mēs esam sadarbojušies ar sūdzību iesniedzējiem, policiju, jo mēs esam pret goda un cieņas aizskaršanu portālā, tomēr mēs esam par brīvas runas un foruma pieejamību. “Bauskas Dzīves” forums tāds ir vienīgais,” saka Rozentāle.

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Starptautiskās sadarbības centra vadītājs Voldemārs Bariss gan par šādu lēmumu ir kritisks. “Tātad tiem cilvēkiem, kas strādā domē, strādā administrācijā, tas īstenībā ir labs informācijas avots un atgriezeniskā saikne, un to nevar tā ņemt un nocirst un pēc tam dzīvot kā mucā,” norāda Bariss.

Viņš pašvaldības lēmumu sauc par impulsīvu, jo aizliegumi problēmas nerisina. “Tas liecina par vienu ļoti būtisku faktu. Administrācijā ir neapmierinātība ar notiekošo: kā tiek pieņemti lēmumi, kā cilvēki tiek iesaistīti lēmumu pieņemšanā, kā lēmumi tiek skaidroti, ja vadība tos ir pieņēmusi un kāds vispār ir iekšējās komunikācijas stils,” teica Bariss.

Citās apkaimes pašvaldībās pieeju “Bauskas Dzīves” portālam neliegšot, bet negatīvisma ierobežošanai labākās zāles būtu komentārus ļaut rakstīt tikai autorizētiem lietotājiem. Portāls pašreiz apsver iespēju daļēji pāriet uz autorizētiem komentāriem.Pilnīgi noņemt iespēju anonīmi komentēt mūsu valstī pie pašreizējās varas attieksmes pret sabiedrību mēs nevaram un nedarīsim,” norādīja Rozentāle.

To, cik ilgi liegums apmeklēt portālu domē darbosies, pašvaldībā nevarēja atbildēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt