Dienas ziņas

Madonas pansionāts – jaunās telpās

Dienas ziņas

Cēsīs apbalvo labākās skolas

Bauskā sāk būvēt peldbaseinu

Bauskā sāk būvēt sen loloto peldbaseinu

Bauskā beidzot sāks būvēt jauno peldbaseinu, kas būs vienīgā jaunbūve novadā pēdējo piecpadsmit gadu laikā. Būvniecībai labvēlīgie laika apstākļi ir beigušies, tāpēc betonēšana notikšot pēc īpašas tehnoloģijas, kas aptuveni trīs miljonus vērto projektu sadārdzinās vēl vairāk.

Pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem pēdējā desmitgadē šā gada sākumā tika parakstīts līgums par sen lolotā peldbaseina būvniecību Bauskā. Celtnieki būvlaukumā sāka rosīties jūlijā, bet tikai tagad zemē rakta tradicionālā kapsula, un celtniecības darbi sākšoties pa īstam. Iemesls esot projekts, ko nācies pārstrādāt.

"Mēs saņēmām saskaņotu, apstiprinātu projektu. Lai pasūtītu saliekamās dzelzbetona konstrukcijas, mēs viņu iesniedzām ražotājam, kam ir pienākums veikt detalizētu mezglu izstrādi. Šos mezglus izstrādājot, tika konstatēta šī projekta neatbilstība šobrīd  pastāvošajām normām," teica SIA "Abora'" valdes loceklis Juris Kravalis, norādot, ka neesot atbildusi konstruktīvā sadaļa, kas nodrošina ēkas statisko noturību.

Sporta skolas direktore Biruta Grantiņa, kas vienlaikus ir arī projekta vadītāja, skaidro, ka sākotnējais projekts 2014. gadā esot augsti novērtēts, tomēr finansējuma trūkuma dēļ ticis pārstrādāts.

Pamata satraukumam gan neesot, jo kļūmes ir atklātas. Tas, cik tās izmaksās, gan netiek atklāts.

"Skaidrs, ka viss maksā, bet, ņemot vērā to, ka visi veicamie darbi ir apdrošināti, tas likuma kārtā tiks virzīts, un varētu būt, ka to segs apdrošināšanas kompānija," teica Grantiņa.

Peldbaseinu, kurā divos stāvos būs izvietots 25 metru baseins ar četriem celiņiem un bērnu baseins, kā arī četras pirtis un džakuzi, bija plānots uzbūvēt 15 mēnešos. Pašreiz gan ir skaidrs, ka būs nepieciešams līguma pagarinājums. Tomēr būvnieki vismaz pagaidām tehnoloģisko pārtraukumu neņemšot.

"Ir tehnoloģija, kad betonu silda. Arī, piemēram, Nacionālo bibliotēku mēs betonējām cauru ziemu. Mēs betonā pinām iekšā vadus, slēdzām pie apsildāmā transformatora. Betons uzņem noteikto stiprību pirms sasalst, un pavasarī pamostoties tas turpina cietēt," sacīja Kravalis.

Būvniecības kopējās izmaksas šī metode gan, visticamāk, palielinās. Sākotnēji baseina būvniecībai bija plānoti nedaudz vairāk kā trīs miljoni eiro. No tiem nedaudz vairāk par pusi ir aizņēmums Valsts kasē ar  30 gadu atmaksas termiņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt