Dienas ziņas

Latgalē izplatās telefonkrāpšana

Dienas ziņas

Gāzes sprādzienā Liepājā cieš 7 cilvēki

Bauskā pulcējas sportotgriboši cilvēki ar īpašām vajadzībām

Bauskā pulcējas sportotgriboši cilvēki ar īpašām vajadzībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Bauska bija pirmā, kur pirms desmit gadiem aizsākās jauna tradīcija - sporta spēles cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Katru gadu šajās spēlēs piedalās  vairāk nekā 100 sportotgribošu cilvēku.  

Pa stadiona skrejceļu  aizvijas tradicionālā vasaras spēļu atklāšanas parāde cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pirms desmit gadiem, kad tā notika pirmoreiz, Bauskā vēl nebija izveidota  invalīdu sporta un rehabilitācijas biedrība, nebija  arī pieredzes šādu pasākumu organizēšanā, bet bija iespēja iesaistīties  Latvijas-Amerikas kopprojektā.

Bauskas novada sporta centra ''Mēmele'' galvenā speciāliste Inga Ūbele stāsta, ka toreiz bija iespējams piesaistīt līdzekļus, lai varētu sarīkot pasākumu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. „Mēs to ideju uztvērām, lai gan mums tajā laikā nebija nemazākā priekšstata, cik liela ir mērķauditorija, bet pasākums izdevās,” atceras Ūbele.

Tā izveidojās tradīcija, uz kuru allaž pulcējās sportotgriboši cilvēki ar īpašām vajadzībām gan no Bauskas un apkārtnes pagastiem, gan attālākiem novadiem. Gadu gaitā dažādas sporta disciplīnas adaptētas šo cilvēku spējām, un ikviens var izmēģināt roku kādā no sportiskajām aktivitātēm.

Sporta spēļu dalībniece no Bauskas Laima Mankeviča stāsta, ka skriet viņa nevar, taču var  mest bumbu, šķīvjus, šautriņas. „Es piedalos tādos [sporta veidos], kur nav jāskrien un jālec. Tāpēc, ka gribas būt cilvēkos un ļoti interesanti satikties ar jauniem draugiem, iepazīties,” saka Laima Mankeviča.

Visi uzrunātie teic, ka šim pasākumam noteikti jāsagaida arī sava 20.gadskārta. Daudzi gan bilst, ka labprāt trenētos arī ikdienā, vien tādas iespējas neesot pat sportiskākajās pašvaldībās.

Sporta kluba ''Spārni'' pārstāve Inese Mežaka atzīst, ka, piemēram, Siguldā „mums ir ļoti grūti ar stadionu - mums nav ne lodes grūšanas sektors pareizi uztaisīts, mums nav, kur mest diskus, šķēpus, un nav mums arī treneru, kuri strādātu ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām”.

Pēc Labklājības ministrijas datiem Latvijā ir gandrīz 165 000 cilvēku ar īpašām vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti