Dienas ziņas

Aicina utilizēt eglītes videi draudzīgi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bauskā nodod ekspluatācijā nepabeigtu ielu

Bauskā nodod ekspluatācijā nepabeigtu ielu

Atrast būvnieku remontdarbiem par summu, kas nav vairāki miljoni eiro, kļūst aizvien grūtāk. Ja tomēr tas izdodas, tiek kavēti termiņi, tā apdraudot Eiropas finansējuma saņemšanu. Tāds bijis arī viens no iemesliem, kāpēc ziemas vidū Bauskā ekspluatācijā nodota nepabeigta iela.     

ĪSUMĀ:

  • Bauskas Brīvības bulvārī atjaunoja komunikācijas, ir jauns asfalts, izbūvēta gājēju ietve un auto stāvvietas.
  • Taču noteiktajos termiņos nav izbūvēta atbalsta siena.
  • Būvnieki skaidro: siena neesot pabeigta, jo betonam 22 dienas jāžūst.
  • Par termiņu kavēšanu uzņēmējam aprēķināts līgumsods - teju 12 000 eiro.
  • Iela pieņemta ekspluatācijā ar atliktajiem darbiem, kas jāpabeidz līdz 1. jūnijam.
  • Pašvaldība mierina: sienas defekti neapdraud konstrukcijas noturību un satiksmi. 

Aizvadītā gada pavasarī Brīvības bulvārī Bauskā, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu, sākās sen gaidītie remontdarbi. Atjaunotas komunikācijas, uzklāts jauns asfalta segums, izbūvēta gājēju ietve un auto stāvvietas.

Uzrunātie baušķenieki ir gandarīti arī par jauno apgaismojumu, bet nevērīgākie autovadītāji šķendējas par izbūvēto ''gulošo policistu''. Projekta īstenošanai atvēlētajās 26 nedēļās būvniekiem bija jātiek galā arī ar atbalsta sienas izbūvi.

“Bija papildu darbi neparedzēti. Bija jātaisa jauns risinājums gāzes vada pārbūvei un arī kanalizācijai.  Rezultātā arī termiņi iekavējās un nepabeidza ielu laikā,” atzina Bauskas novada pašvaldības būvinženiere Agita Eglinska.

Atbalsta siena, kuras galvenais uzdevums ir balstīt nogāzi, netika pabeigta arī pēc termiņa pagarinājuma un nav pabeigta arī šobrīd, un pat bez mērinstrumentiem redzams, ka tā nav vienāda augstuma.

Būvniecības uzņēmuma SIA “Viona” direktors Eduards Barojans skaidroja, ka atbalsta siena neesot pabeigta, jo betonam 22 dienas jāžūst, bet ar tās kvalitāti viss esot kārtībā.

“Un vispār mēs esam vienīgie, kas piedalījāmies konkursā. Ja mēs nebūtu piedalījušies par tādu summu, tas ceļš jums vēl tagad nebūtu, un varbūt vēl divus, trīs gadus,” piebilda būvfirmas pārstāvis.

Par termiņu kavēšanu uzņēmējam tika aprēķināts līgumsods gandrīz 12 000 eiro apmērā.

Mēnesi vēlāk iela tomēr tika nodota ekspluatācijā it kā bez defektus konstatējošiem aktiem, bet ar atliktajiem darbiem, kas jāpabeidz līdz 1.jūnijam.

“Kad pienāks pavasaris, siena tiks vēlreiz apsekota un pieņemts lēmums, kā novērst tos vairākos defektus un apdarīt viņu ar apdares materiālu,” informēja Agita Eglinska.

Viņa arī piebilda, ka “sienas defektiem nav nekāda sakara ar nestspēju vai konstrukcijas noturību, satiksmes drošību”.

Projekta kopējās izmaksas ir nedaudz vairāk nekā 486 000 eiro, no kuriem gandrīz 247 000 ir Eiropas Savienības finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti