Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Krievijas vēršanās pret Lietuvu satrauc arī Latvijas zemniekus

Dienas ziņas

Sapni uzņēmējdarbībā īsteno, nepametot Latviju

Bauskā no 1. oktobra pie ārstiem tikai par maksu

Bauskā no 1. oktobra pie ārstiem varēs doties tikai par maksu

Vai nu jāmaksā pilna cena, vai jāgaida nākamais gads - finansējuma trūkuma dēļ šādas izvēles priekšā no 1. oktobra ir tie iedzīvotāji, kuriem Bauskas slimnīcā nepieciešams kāds izmeklējums vai jānokļūst pie speciālista. Līdz gada beigām valsts apmaksātos ambulatoros pakalpojumus Bauskā ik dienu varēs saņemt tikai trīs 1. vai 2. grupas invalīdi, represētie un grūtnieces.

Valsts piešķirtais  gada finansējums ambulatorajam darbam ir gandrīz iztērēts. Atlikuši vien nedaudz vairāk kā 58 000 latu, tāpēc, maksājot tikai pacienta līdzmaksājumu, dienā pie katra speciālista vai uz izmeklējumiem tiek pieņemti vien trīs pacienti.

„Vienkārši absurds tāds... Mēs maksājam nodokļus. Es esmu uzņēmējs. Es maksāju pietiekamo lielus nodokļus, un kad man ko vajag, tad, sorry, tas kaitina. Es nospļaušos un samaksāšu, bet citi cilvēki? To analīzi taču vajag tagad, nevis janvārī. Tad jau man varbūt vairs nevajadzēs," saka Rundāles novada iedzīvotājs Ainārs.

Ja nepieciešamais izmeklējums lētāks, daudzi arī samaksā, jo veselība tomēr dārgāka. „Sāp celītis. Neesmu bijusi. Ļoti gribēju nofotografēt. Man ir nosūtījums, bet teica, ka tikai par maksu," saka Bauskas novada iedzīvotāja Vida.

SIA „Bauskas slimnīca" finansiste skaidro, ka par valsts finansējumu tiekot pieņemti vien 1. un 2. grupas invalīdi, grūtnieces un represētie. „Būtībā tāda situācija ir katru gadu. Man šķiet, piektais vai sestais gads, bet katru gadu uz gada beigām tika pārdalīti līdzekļi, kuri tika iedoti ambulatoram darbam, un tad līdz gada beigām pietika. Šogad tā situācija izskatās dramatiskāka," saka SIA „Bauskas slimnīca" finansiste Sandra Drozdovska.

Lai gan arī šogad augusta beigās valdība veselības nozarei piešķīra papildus 5,2 miljonus latu, Bauskas slimnīca saņēmusi paziņojumu, ka viņiem pienākoties vien apmēram 5000 latu. Nacionālā veselības dienesta pārstāve skaidro, ka, lai šāda situācija neveidotos, piešķirtais finansējums ārstniecības iestādēm jāsadala vienmērīgi visa gada garumā.

„Pacients var vērsties kādā tuvākā ārstniecības iestādē, kurā vēl ir iespējams saņemt šos valsts pakalpojumus šogad. Teiksim, vai nu vērsties Jelgavas pilsētas slimnīcā vai Dobeles un apkārtnes slimnīcā. Ja nav viņam iespējas aizbraukt, ir jākonsultējas ar ģimenes ārstu, kā viņam rīkoties šajā situācijā," norāda Neatliekamās medicīniskās palīdzības pārstāve Evija Štālberga.

Bauskas novadā deklarēti vairāk nekā 50 000 iedzīvotāju, bet valsts finansējums ambulatorajai ārstniecībai 2013. gadam bija 511 000 latu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt