Dienas ziņas

Saeimas komisija izsaka neuzticību Stradiņiem

Dienas ziņas

Latvijā elektroenerģiju no saules iegūst maz

Draud apstāties Bauskas sporta halles būvniecība

Bauskā draud apstāties sporta halles būvniecība

Pagājušajā vasarā, gadu pēc Bauskas sporta halles būvdarbu sākšanas, paveikti bija vien 26% darbu, bet izmaksas pieaugušas par vairāk nekā 800 tūkstošiem eiro. Tagad būvnieki pavirzījušies vēl par 25 %, un aptuveni puse projekta ir īstenota. Bet, lai halli pabeigtu, vajagot vēl nedaudz vairāk par miljonu eiro. Domes deputātu vairākums tam nepiekrīt, tāpēc sporta halles būvniecība draud apstāties.

Sporta halles būvniecība Bauskā aizsākās pirms diviem gadiem. Sākotnēji bija plānots, ka tās atklāšana notiks Latvijas 100. dzimšanas dienā. Tomēr it kā projektētāju vainas dēļ darbi kavējās, bet izmaksas pieauga par 800 000 eiro.

“Problēmas radās tad, kad mēs pieķērāmies būvkonstrukcijām. Konkrēti – kad tika pārbaudīta nestspēja. Līdz ar to vajadzēja izstrādāt konkrētu sadaļu, kas ir sporta spēļu zālē. Bez tam problēmas bija otrā stāva būvkonstrukcijās administratīvajam korpusam, ko arī pārstrādāja. Neveiksme ir tā, ka pie šīs daļas strādāja četri projektētāji,” skaidroja Bauskas novada bērnu un jaunatnes sporta skola direktore Biruta Grantiņa.

Šīs problēmas tagad esot novērstas, bet joprojām darbi veikti vien 50% apmērā. Neapmierināta ar projektētāju kavēšanos, dome pirms mēneša lauza līgumu ar projektēšanas biroju ''Austrumi'' un nolīga juristu projekta autortiesību atgūšanai. Paredzēts, ka turpmāk ''Selva būve'' pārziņā būs ne tikai būvniecība, bet arī projektēšana un autoruzraudzība.

“Iepirkumu uzraudzības birojs atzina, ka šis varētu būt risinājums, kas ir pieļaujams Iepirkumu likumā. Tas ir tas juridiskais ietvars. Praktiski dome iegūst pilnu kontroli pār būvnieku, jo tajā brīdī, kad būvnieks saka “es gan uzprojektēšu, gan uzbūvēšu, gan veikšu autoruzraudzību”, viņš no jums paprasīt neko ekstra vairs nevar,” sacīja jurists, pieaicinātais domes speciālists Jānis Uzulēns.

Pašlaik steidzami jārisina jautājums par arhitektūras un būvkonstrukciju savienošanu, bet pirmkārt jāpabeidz jumta uzlikšana. Lai to veiktu, būvnieki pieprasījuši papildfinansējumu 1,1 miljona eiro apmērā.

“Lielākoties tas sadārdzinājums viss uz darbaspēka izmaksām un nedaudz uz materiāliem, jo katru dienu izmaksas kāpj. Būvniecībā profesionālu cilvēku trūkst, profesionālu apakšuzņēmēju trūkst. Lai pieaicinātu profesionāļus, viss pa lielam sadārdzinās,” sacīja SIA “Selva būve” projektu vadītājs Gints Caunīte.

Vairākums deputātu gan ir pret papildu finansējuma piešķiršanu, un ārkārtas sēdē būvniekiem pozitīvs lēmums netika pieņemts. Tas nozīmējot, ka darbi varētu apstāties pilnībā. Domes vadība gan cer, ka izdosies panākt kompromisu un būvniecību turpināt, jo arī objekta iekonservēšanai būs nepieciešami papildu līdzekļi.

“Es tā domāju, ka mums noteikti būs ekspertīze, mēs noteikti novērtēsim, cik mums naudas vajadzēs šeit vēl ieguldīt. Tas jau nav tā, ka mēs pasakām vienu ciparu un tās ir beigas,” pauda Bauskas domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks (Zaļo un Zemnieku savienība).

Par papildu finansējuma piešķiršanu deputāti atkal lems nākamnedēļ domes sēdē. Ja finansējuma apmērs nemainīsies un tas tiks piešķirts, halles izmaksas sākotnējo 3,3 miljonu vietā sasniegs gandrīz piecus miljonus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt