Dienas ziņas

Darba vidē balstītas mācības attīstās

Dienas ziņas

Pēc sešdesmit gadiem manuskripts pārtop grāmatā

Iespējamie konkurences pārkāpumi Bauskas novadā

Bauskā bažījas par tirgus kropļošanu zobārstniecībā

Konkurences padome (KP) pauž bažas, ka Bauskas novadā notiek tirgus kropļošanas zobārstniecības jomā, jo pašvaldība nodrošina daļu finansējuma savai kapitālsabiedrībai ''Zemgales mutes veselības centrs'', bet citiem pakalpojuma sniedzējiiem nē.

''Zemgales mutes veselības centrs'' ir viena no piecām ārstniecības iestādēm Bauskas novadā, kas sniedz zobārstniecības pakalpojumus bērniem,  bet vienīgā,  kas saņem finansējumu arī no pašvaldības. Zobārstniecības pakalpojumu izmaksas līdz 18 gadu vecumam tiek finansētas no valsts budžeta. Pašlaik spēkā ir 2013. gada tarifi, no kuriem valsts apmaksā tikai 61%.  

"Ja Nacionālais veselības dienests pēc noslēgtā līguma maksā mazāk, tad šī te starpība ir tā, ko mums sedz pašvaldība," skaidroja ''Zemgales mutes veselības centra'' valdes locekle Mirdza Lazda.

''Zemgales mutes veselības centrs'', kas ir pašvaldības kapitālsabiedrība, sniedz arī maksas pakalpojumus pieaugušajiem. Centra vadītāja gan noliedz, ka pašvaldības finansējums  nonāktu arī maksas pakalpojumos. 

Uzņēmuma ''Indent'' valdes loceklis Ivars Blažēvics gan ir citādās domās. Viņš par situāciju ziņojis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam. Lai meklētu risinājumu, pie sarunu galda sēdās gan citi zobārstniecības pakalpojumu sniedzēji, gan ministrijas un pašvaldības pārstāvji, gan Konkurences padome.

Veselības ministrijas pārstāvis tirgus kropļošanu nesaredz, un Bauskā vismaz bērniem esot iespēja nokļūt pie zobārsta. Tam gan īsti nepiekrīt KP.

"Pašvaldība nav izdarījusi to savu mājasdarbu, kas ir likumā ietverts. Viņiem ir jāveic izvērtējums, lai viņi darbotos pieaugušo zobārstniecībā. Savukārt attiecībā uz bērniem, ja ir šī tirgus nepilnība, viņiem būtu jādod iespēja uz šo dotāciju vai līdzfinansējumu pieteikties arī privātajiem tirgus dalībniekiem. Tādā gadījumā šī te deformācija tiktu novērsta," uzsvēra KP padomniece konkurences politikas jomā Dita Dzērviniece.

Opozīcijas deputāti norāda, ka priekšlikums piešķirt pašvaldības finansējumu visiem novada bērnu zobārstniecības pakalpojuma sniedzējiem savulaik jau bijis, tomēr atstāts bez ievērības. Savukārt ilggadējais domes deputāts un pašreizējais  pašvaldības vadītājs vainīgs nejūtas.

"Es esmu šinī amatā ļoti neilgu laiku, un līdz ar to es domāju, ka tā varbūt ir kaut kāda informācijas nezināšana. Arī pagājušajā gadā mēs aicinājām visus zobārstus šeit uz sapulci, bet, ja viņi neieradās, ko var darīt," izteicās Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks (Zaļo un Zemnieku savienība).

Šogad bērnu zobārstniecības pakalpojumu finansēšanai ''Zemgales mutes veselības centram'' no Bauskas novada budžeta paredzēti  24 000 eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti