Sadaļas Sadaļas

Bauskā atkritumu šķirošanas līnijas izbūve zem lielas jautājuma zīmes

Lai izpildītu Ministru kabineta noteikumu jaunās normas, ka līdz 2020.gadam jāsašķiro puse no visiem savāktajiem atkritumiem, Bauskas atkritumu glabāšanas poligonā būtu jāizbūvē šķirošanas līnija, kur tiktu sašķirots arī sadzīves atkritumu konteineru saturs. Taču šāds projekts, visticamāk, netiks īstenots, jo tas ir dārgs pat ar Eiropas fondu atbalstu.

Bauskas novads bija viens no pirmajiem Latvijā, kur tika ieviesta atkritumu šķirošana, un pašreiz novadā izvietoti 120 šķirošanas konteineri. Par poligonā apglabājamo atkritumu samazināšanu gan lielākoties domā tikai tie iedzīvotāji, kam šķirošanas konteineri  novietoti mājas pagalmā.

„Mums ir atsevišķi [konteineri] stiklam, plastmasai un sadzīves atkritumiem. Mums ir atsevišķi konteineri, un visi šķiro,” pārliecināta ir Mežotnes pagasta iedzīvotāja Danute Belte.

Ik gadu nešķirotas poligonā tiek apglabātas 10 000 tonnas atkritumu, un pirms astoņiem gadiem izveidotā šūna praktiski ir piepildīta. Pašreiz uzsākta sabiedriskā apspriešana jaunas  glabātavas izveidei.  Lai  izpildītu Eiropas Savienības (ES) regulu - līdz 2020.gadam sašķirot 50% no visiem savāktajiem atkritumiem -, poligonā būtu jāizbūvē arī šķirošanas līnija, kur tiktu sašķiroti visi poligonā ievestie atkritumi.

„Grūti pateikt, ja ES iedos naudiņu, tad kopā atbalstot šo projektu, izveidosim arī šķirošanas  līniju, bet ja neiedos, tad Bauskas pašvaldībai būs jādomā,” atzīst SIA ''Zemgales Eko'' valdes loceklis Aleksejs Jankovskis.

Šāda projekta izmaksas tiek lēstas vairāku miljonu eiro vērtībā, bet, tā kā jaunajā plānošanas periodā Eiropas līdzfinansējums sarucis  līdz 35 %, šķirošanas līnijas izbūve ir zem lielas jautājuma zīmes.

„Tā ir mūsu vēlamā vīzija, uz ko mēs nākotnē gribētu tiekties, jo prioritāri ir jādomā, kur mēs liksim atkritumus,” atzīst SIA ''Vides serviss'' valdes locekle Linda Tijone.

Plānotais Eiropas fondu finansējums atkritumu atkārtotas izmantošanas veicināšanai, pārstrādei un reģenerācijai  2014.-2020. gadā ir 41, 3 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt