Dienas ziņas

RTA «izgaršo» latviešu valodu

Dienas ziņas

Ilgstošās lietavas izpostījušas arbūzu ražu

Talkā veido nārsta vietas vimbām

Bauskā arvien nelabvēlīgāki apstākļi vimbu nārstam; talcinieki ķeras klāt risinājumam

Upes Bauskā pēdējos gados kļuvušas aizvien nelabvēlīgākas vimbu nārstam. Iemesls - upju aizaugšana. Īpaši satraucoša situācija esot šogad. Tāpēc Bauskā pirmoreiz rīkota upes talka, kurā ap 20 talcinieku no akmeņiem veidoja nārsta laukumus vimbām. 

Licences vimbu makšķerēšanai Bauskas novada ūdenstilpēs ik gadu tiek iztirgotas teju zibens ātrumā, un arī  tradicionālajos ''Vimbu svētkos" labākās copes vietas tiek ieņemtas jau vairākas stundas pirms sacensību sākuma. Tomēr populārās vimbu vietas ar katru gadu aizvien vairāk sarūgtina zivju tīkotājus.

Makšķernieks no Saulaines Jānis Sirmbārdis stāstīja, ka vimbām patīk tīra un akmeņaina grunts, vimbas dūņās nenārsto.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības vadītājs Valērijs Gabrāns pastāstīja, ka upju tīrīšana notiek jau kopš deviņdesmitajiem gadiem. Lielupes augštecē lielā upes tīrīšana bijusi pirms desmit gadiem, tomēr šogad aizaugums vietām jau sasniedzis 80 - 90% no visas upes gultnes laukuma.

"Par iemesliem tur var daudz runāt, bet katrā ziņā mums ir jāpateicas mūsu labklājībai, kuras blakus efekts ir aizaugušās upes. Un, protams, lauksaimnieki ir tie, kas lielāko artavu šajā procesā dod, bet mums ir jāiemācās arī atdot upei to, kas viņai pienākas," teica Gabrāns.

Divdesmit gadu laikā dažādos projektos esot iztīrīti ap 50 hektāri upju gultnes. Zivju fonda līdzfinansētā projektā arī Lielupes augštece pirms mēneša iztīrīta ar traktortehniku. Tomēr ar to vien nepietiek. Lai iztīrītu palikušās augu saknes un izveidotu akmeņu saliņas, kam jākļūst par labvēlīgu nārsta vietu, pirmoreiz Bauskas novadā sarīkota upes tīrīšanas talka.

"Būtiskākais talkai, manuprāt, ir šis te izglītojošais moments, kad mēs mēģinām saprast un ar pieejamiem līdzekļiem mēģinām attīrīt upes gultni.

Tāpat līdzīgi, kā mēs dārzus ravējam, ir pienācis laiks ravēt arī upes," norādīja Gabrāns.

Uz upes talku bija ieradušies ap divdesmit cilvēku - ne tikai makšķernieki, bet arī bērni un citi interesenti. Cilvēki labprāt pavadīja laiku kopā ar ģimeni un draugiem, pie reizes izdarot kaut ko labu.

Upju talkas tikšot turpinātas arī nākamvasar.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt