Barševskis piesardzīgs par aicinājumu rektoriem atsaukt Vētru no AIP

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli deleģējusī Reformu partija aicina Rektoru padomi atsaukt no amata tās virzīto Augstākās izglītības padomes (AIP) priekšsēdētāju Jāni Vētru. Partija uzskata, ka Vētra ir galvenais atbildīgais par studiju programmu izvērtējuma projektu, kas esot veikts nekvalitatīvi. Tāpat Reformu partija šodien rosināja grozījumus Augstskolu likumā, paredzot arī Saeimai tiesības pēc izglītības ministra motivēta ierosinājuma atsaukt padomes locekli. Tomēr parlamenta vairākums šo ieceri neatbalstīja.

Gan lūgumu atsaukt Vētru, gan grozījumus, kas ļautu Ķīlim ierosināt šo procedūru, pagaidām piesardzīgi vērtē Rektoru padomes priekšsēdētājs Arvīds Barševskis. 

„Acīmredzot, Rektoru padome noteikti runās par to. Bet es domāju, ka tā ir diezgan bīstama tendence – atsaukt ministram, jo Augstākās izglītības padomi tomēr apstiprina Saeima un pārstāvjus deleģē institūcijas. Tāpēc būtu loģiski, ja pašas institūcijas lemtu par atsaukšanu vai neatsaukšanu," Latvijas Radio teica Barševskis.

"Es pašlaik esmu atvaļinājumā un vienkārši neesmu pasekojis dienas notikumiem, bet vakarā noteikti sakomunicēšu ar Rektoru padomes sekretariātu. Padomes sēde būs, ja nemaldos, 8.martā, ja nekas nemainīsies. Tas var mainīties. Bet jebkurā gadījumā par to lems Rektoru padome, ne priekšsēdētājs un ne sekretariāts," norādīja Rektoru padomes priekšsēdētājs.

Jau vēstīts, ka "Deloitte Latvia" auditā konstatējusi, ka augstākās izglītības studiju programmu izvērtējums ir veikts nepilnīgi un ar būtiskiem, par varbūtējiem krimināla rakstura pārkāpumiem, piemēram, eksperti parakstījušies citu vietā, nav atbildīgi veikuši izpēti, citi parakstījuši tukšas lapas, daļa ekspertu ir interešu konfliktā, tāpēc nedrīkstēja veikt analīzi, citi vēl vērtējuši savai kompetencei neatbilstošas programmas. Problēmas arī ir ar metodoloģiju - to sāka izmantot, pirms vēl tā apstiprināta. Pirms audita pabeigšanas gan bija bažas, vai nav arī viltoti dokumenti, tad tas būs jāvērtē Ģenerālprokuratūrai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti