Dienas ziņas

Latvijas rūpniecībā ražotājcenas pieaugušas par 30,7 %

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Barikāžu pasākumos top ierakumu sveces Ukrainai

Barikāžu pasākumā ierakumu sveces Ukrainai lej iedzīvotāji trīs paaudzēs

Latvijas iedzīvotāji labi zina, ko nozīmē cīnīties par savu brīvību milzīga pārspēka priekšā. Tādēļ nespēj mierīgi noskatīties pārdzīvojumos, kas šobrīd jāiztur Ukrainas tautai. Arī Barikāžu laika piemiņas pasākumā Doma laukumā visas dienas garumā darbojas biedrības "Tavi draugi" sveču darbnīca, kur iespējams gan ziedot materiālus ierakumu sveču izgatavošanai, gan pašiem pielikt roku to tapšanā.

Pirms 32 gadiem Doma laukumā un citur Rīgā barikāžu dalībnieki sildījās pie ugunskuriem. Bet tie cilvēki, kas šobrīd Ukrainā cīnās par Ukrainas brīvību, ierakumos sildās pie ierakumu svecēm, kuras palīdz gatavot arī Latvijā.

Pie sveču darbnīcas piektdien Doma laukumā cilvēki pulcējās teju vai vairāk nekā pie svinīgajiem ugunskuriem. Daudzi ieradās jau pirms darbnīcas sākuma, nesot līdzi savas un tuvinieku saziedotos materiālus ierakumu sveču izgatavošanai. 

Sveču darbnīcas dalībniece Lība Zukule pastāstīja: "Mēs, seniori, savācām, un es atvedu no Kokneses puses. 

Vienkārši ļoti daudzi ir gan saistīti ar šo barikāžu dienu, gan arī gribam palīdzēt Ukrainai.

Šeit mūsu ukraiņi, kas dzīvo Vecbebros, atsūtīja vēlējumu. Divās krāsās. Pie mums vēl joprojām dzīvo ukraiņi un bērni arī Vecbebru tehnikumā."

Latvijas Radio reportāža no Barikāžu atceres pasākumiem
00:00 / 01:51
Lejuplādēt

Rakstnieks Jānis Joņevs, kas ir biedrības dalībnieks un šoreiz atbildīgs par parafīna kausēšanu, zināja stāstīt, ka ukraiņiem palīdzēt ir ieradušies iedzīvotāji visās trīs paaudzēs. "Barikāžu diena – tā ir mūsu neatkarības atgūšana, kaut kāds brīdis, kad spējām mobilizēties, savākties. Tā jau bieži negadās.

Droši vien mūsu modernajā vēsturē viens no skaistākajiem mirkļiem, bet šodien, protams, vēl cita nozīme klāt. Līdz šim tās bija tikai tādas atmiņas, tagad jau ir jādarbojas, jāturpina tā pati cīņa, pret tiem pašiem pretiniekiem," sacīja Joņevs.

Biedrības "Tavi draugi" vadītājs Ulvis Noviks uzsvēra: "Tas ir, manuprāt, zīmīgi, ka barikāžu laikā mēs varam liet šīs sveces. Tas dod ne tikai patīkamu sajūtu, bet arī ir ļoti noderīgi. Cilvēki patiešām nāk ļoti aktīvi jau no paša sākuma. Daži bija jau pirms pasākuma atklāšanas atnākuši. Tas ir ļoti vienojošs pasākuma elements un vienojošs darbs. Par atsaucību vispār nesūdzamies."

Sveču darbnīcas regulāri notiek arī biedrības "Tavi draugi" bāzē Rīgā, Ventspils ielā 50. Pēc tam izgatavotās sveces ar kādu nu humānajiem konvojiem tiek nogādātas frontes līnijās Ukrainas austrumos, kur karavīri tās izmanto, lai sildītos un gatavotu ēdienu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti