Barikāžu atcerē prezidents un Saeimas spīkere uzsver tautas kopīgu izvēli sargāt Latviju

20.janvāris kā 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienā atgādina par to, ka savas valsts brīvību esam izcīnījuši vienoti pret svešu varu un lejot asinis, un šī kopība vienmēr stiprinās mūsu valsti, paziņojumā barikāžu aizstāvju atceres dienā norāda Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Arī Saeimas spīkere Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) uzsvēra, ka izvēle sargāt Latviju ir tautas kopīga izvēle.

Vējonis: Mēs zinām brīvības cenu

“Mēs zinām brīvības cenu,” paziņojumā norāda prezidents, paužot pārliecību, ka barikāžu kopības uguns vienmēr stiprinās mūsu valsti un tautu un apliecinās mūsu tautas drosmi un varonību, kailām rokām stājoties pretim tankiem un ar ieročiem bruņotiem specvienības OMON kaujiniekiem.

“Pašaizliedzība, vienotība, dzimtenes mīlestība un gatavība vienmēr iestāties par savu valsti ir vērtības, kuras mēs ar savu rīcību kā piemēru varam ieaudzināt savos bērnos un jauniešos,” pauž Vējonis.

Viņš arī norāda, ka mūsdienu Latvijā aug jauna paaudze, kurai ir zināšanas un prasmes, kā aizsargāt Latviju. Latvijai nākotne būs tikai tad, ja šeit dzīvos un strādās cilvēki, kas pat visgrūtākajos brīžos nebaidīsies iestāties par Latviju.

“Lai mums pietiek drosmes, pašaizliedzības un vienotības vienmēr iestāties par savu valsti un tautu! Lai vienmēr mūsu sirdīs dzīva barikāžu aizstāvju – Latvijas varoņu – piemiņa!”

Mūrniece: Dalība brikādes - personīgā un visas tautas izvēle

Savukārt Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzrunā Doma laukumā sacīja, ka barikāžu laiks bija viens no likteņlaikiem Latvijas valsts pastāvēšanas vēsturē un tajā dzima cilvēku apziņā, ko neviens nekad nav spējis izdzēst.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra MūrnieceAnnija Petrova

Viņa uzsvēra, ka ikvienu barikāžu dalībnieku vadīja augsta motivācija un tā bija personīgā izvēle, ģimenes izvēle un visas tautas kopīga izvēle – sargāt Latviju. “Arī šodien, atceroties to laiku, mēs skaidri zinām, ka Latviju mēs sargāsim vienmēr,” sacīja Saeimas spīkere.

Mūrniece pauda, ka šādi atceres brīži, kad mēs pieminam un godinām barikāžu laika upurus, kavējamies atmiņās, vērtējam un analizējam, ir ļoti svarīgi. Viņa pateicās barikāžu laika dalībniekiem, kas aizstāvēja Latviju.

“Cilvēki cēlās, lai nosargātu savu brīvību, zemi un valsti. Latvijas likteni janvārī izšķīra tauta. Tā skaidri zināja, kas tai jādara, tā saprata savu spēku, un šis spēks Latvijā ir dzīvs un vienmēr būs dzīvs,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Svētdien, 20.janvārī, Rīgā norisināsies barikāžu aizstāvju atcerei veltītie pasākumi. Tostarp Rīgas Domā notiks barikāžu aizstāvju atcerei veltītais koncerts „Sirds ticēt grib”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti