Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Tūkstošiem cilvēku Skotijā pieprasa neatkarību no Lielbritānijas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Draudzēs atzīmē «Bāreņu svētdienu»

«Bāreņu svētdienā» aicina aizdomāties par bērniem bez ģimenes

"Ikviens bērns ir viena gādīga pieaugušā attālumā no veiksmes stāsta". Ar šādiem vārdiem vairākās kristīgajās draudzēs atzīmēta "Bāreņu svētdiena", kas pēdējos gados kļuvusi par tradīciju. Šajā dienā cilvēki ir aicināti aizdomāties par mazajiem sabiedrības locekļiem, kuriem nākas augt bez ģimenes.

Jau sesto gadu novembra pirmā svētdiena ir diena, kad daudzās draudzēs īpaša uzmanība tiek pievērsta bāreņiem. Mērķis ir palīdzēt aptuveni 800 bērnu, kas joprojām mīt bērnunamos. 

"Bāreņu svētdiena" ir īpaša Latvijas Baptistu draudzei. Pirms četriem gadiem šīs dienas vēsts kļuva par mudinājumu draudzes locekļiem iesaistīties Imantas bērnunama iemītnieku dzīvēs.

"Vairāki cilvēki saņēmāmies, pārvarējām to kaunu un neziņu, un devāmies uz Imantas bērnunamu, kur

mēs sākām tādu kā radošo darbnīcu vai draugu kalpošanu, vienkārši pavadot ar bērniem laiku, runājoties, veidojot draudzību. Patiesībā tas ir tas svarīgākais, kas viņiem ir vajadzīgs,"

pastāstīja Rīgas Āgenskalna baptistu draudzes locekle Munise.

Tagad katru otro svētdienu draudzes locekļi dodas uz bērnunamu, lai mācītu rokdarbus, ietu ar bērniem pārgājienos un rīkotu dažādus pasākumus. 

"Es biju vairāk uztraukusies, kā tas būs, bet beigās tas nav traki. Es arī šodien gribu visus iedrošināt. Pirmā doma ir  - nē, es to nevarēšu, un sirds to netur. Bet tad, kad tu reāli sāc darīt, tu saproti, ka to var izdarīt un tas ir jādara, jo tas bērniem ir ļoti, ļoti nepieciešams," stāstīja draudzes locekle Ruta.

"Šiem bērniem ir nepieciešams saņemt mīlestību, un mēs katrs savā dzīvē, būdami lieli, esam to saņēmuši, tas ir nenoliedzami. Ja mēs kaut ko labu saņemam, mums ir jādod tālāk. Tur ir tā vieta, tur ir tās sirdis, kurām tas ir ļoti nepieciešams, lai viņi, izaugot lieli, to arī dotu tālāk," uzsvēra draudzes locekle Vija.

Draudzes vizītes bērnunamā radījušas ciešas attiecību saites. Draudzē ir piemēri, kad ģimenes kļuvušas par audžuģimenēm vai bērnus adoptējušas. Taču tas nav vienīgais veids, kā bērnam palīdzēt. 

"Mūsu ģimenei izveidojās brīnišķīgas attiecības ar vienu no meitenītēm. Mēs kļuvām par viesģimeni un sirsnīgiem draugiem. Bet mūsu ceļš nebija adopcija, audžuģimene vai aizbildniecība. Mēs bijām vienkārši kā ceļa pavadonis bērniņam uz ģimeni.

Tas ir kolosāls veids, kā jebkurš var iesaistīties – vienkārši būt blakus ceļā, kamēr viņš no bērnunama nonāk ģimenē," stāstīja Munise.

"Mēs kā sabiedrība vēlamies, lai šiem bērniem būtu ja ne ģimene, tad vismaz cilvēki, ar kuriem varētu satikties, kas viņiem ir blakus, kas viņus iedrošina. Tā ir iniciatīva, kurai mēs kā draudze esam ļoti organiski un dabiski pieslēgušies," uzsvēra draudzes mācītājs Edgars Mažis.

Draudzes mācītājs cer, ka "Bāreņu svētdiena" pievērsīs arvien vairāk cilvēku uzmanību un mudinās kļūt par brīvprātīgajiem palīgiem bērnunamos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt